В Європарламенті хочуть звільнити Борреля, після його заяви щодо Росії

Ірина Дубровська 8, Лютий 2021, 14:21 304
В Європарламенті хочуть звільнити Борреля, після його заяви щодо Росії

Депутат Європарламенту від Естонії Ріхо Террас (фракція Європейської народної партії) почав збір підписів за відставку верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля після його візиту до Москви. Євродепутат має намір передати лист з пропозицією відставки Борреля президенту Єврокомісії Урсулі фон дер Ляйєн, якщо до цього верховний представник не звільниться сам.

Про це пише видання Postimees, інформує Думка.

Терас у вихідні почав збір підписів депутатів Європарламенту на підтримку свого листа і попросив найпізніше до понеділка дати знати, чи хочуть вони підписатися під листом.

“В даний час вже більше 20 прихильників, включаючи дуже важливих людей”, – сказав Террас в неділю ввечері.

Він не захотів припускати, скільки підписів вдасться отримати. “Це велика політична гра, і я тільки новачок в ній. Я сподіваюся, що до листа приєднаються ті, у кого є совість і хто розуміє, що візит Жозепа Борреля в Москву був дуже великою помилкою і повним провалом європейської дипломатії “, – сказав Террас.

У суботу в коментарі для Postimees естонські євродепутати Рихо Террас, Урмас Пает, Андрус Ансіп, Яак Мадисон, Марина Кальюранд і Свен Міксер засудили візит Борреля. Яна Тоом частково розділила розчарування своїх колег і зазначила, що це було питання політичного прагматизму і що ключовим словом візиту була вакцина.

Як повідомлялося, за результатами своєї поїздки до Москви очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель визнав, що вона була невдалою і що Росія та Європа все більше віддаляються одна від одної.

Нагадаємо, представник ЄС Боррель заявив, що відносини Євросоюзу та РФ далекі від задовільних.