Представник ЄС Боррель заявив, що відносини Євросоюзу та РФ далекі від задовільних

Ірина Дубровська 8, Лютий 2021, 08:55 119
Представник ЄС Боррель заявив, що відносини Євросоюзу та РФ далекі від задовільних

Країни Євросоюзу обговорять можливість введення чергових санкцій проти Росії. Цього разу вони торкнуться сфери порушення прав людини. Засідання з цього питання відбудеться 22 лютого.

Про це заявив високий представник Європейського Союзу у закордонних справах і політиці безпеки Жозеп Боррель у своєму офіційному блозі, інформує Думка.

Він зазначив, що їхав до Москви, щоб перевірити, чи зацікавлені там в усуненні розбіжностей, і переконався, що ні. Тепер ЄС має намітити подальші дії відповідно до цієї інформації.

У тексті повідомляється і про теми, порушені на зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим. Це, зокрема, боротьба з новим коронавірусом, кліматичною кризою. “Ми також обговорювали конфлікти в безпосередній близькості від нас, і я наполягав на необхідності просуватися до повного виконання Мінських угод і поваги територіальної цілісності України”, – заявляє Боррель.

Він також наполягав на звільненні російського опозиціонера Олексія Навального і скасуванні рішення про висилку дипломатів, які підтримали політика. Однак нічого не добився.

“Схоже, що Росія все більше віддаляється від Європи і розглядає демократичні цінності як екзистенціальну загрозу. Ми на роздоріжжі”, – упевнений дипломат.

За його словами, необхідно визначитися з подальшими діями, які можуть включати санкції. Їх можуть застосувати в рамках нового механізму, тобто не безпосередньо за переслідування російського опозиціонера Олексія Навального.

“У нас є ще один інструмент для цього (санкцій. – Ред.) – нещодавно затверджений режим санкцій в галузі прав людини”, – написав дипломат.

Нагадаємо, на початку лютого високий представник Європейського Союзу у закордонних справах і політиці безпеки Жозеп Боррель відвідав Росію з робочим візитом. Дипломат заявляв про плани обговорити російську агресію в Україні, ядерну угоду з Іраном, боротьбу з пандемією COVID-19.

Перед цією поїздкою з Боррелем поговорив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

У Москві дипломат зазначив, що відносини Євросоюзу та Росії далекі від задовільних.

Нагадаємо, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що підтримує російського опозиціонера Олексія Навального, якого свавільно кинули за ґрати, попри його погляди щодо Криму.