Зміни у “справі Шеремета” після пресконференції Зеленського

Ірина Дубровська 25, Травень 2020, 11:08 356
Зміни у “справі Шеремета” після пресконференції Зеленського

Захисник підозрюваної у вбивстві журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко — Тарас Безпалий вважає, що справа розвалиться у суді.

22 травня поліція заявила про завершення досудового розслідування щодо підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Матеріали стосовно підозрюваних Юлії Кузьменко, Андрія Антоненка та Яни Дугарь виділили в нове провадження.

Адвокат вважає, що кардинальні зміни в ході розслідування пов’язані з пресконференцією президента Володимира Зеленського 20 травня.

За словами Безпалого, того ж дня були змінені прокурори, які вели справу.

Часу для вивчення усіх деталей справи у них не було, проте вже за кілька днів вони направили матеріали до суду. Саме у суді, за прогнозами адвоката, справа розвалиться через нестачу доказів.

“Не треба мати юридичної освіти — треба просто подивитись, що відбувалось. Рябошапка каже, що, мабуть, доказів недостатньо, Венедиктова каже десь місяць тому, що матеріалів недостатньо, будь-яких нових матеріалів у нас не з’являється. Виходить пресконференція Зеленського, і після цього різко завершують досудове розслідування, виділяють матеріали та направляють до суду. Ввели прокурорів, які взагалі не обізнані в справі, які не були в цій справі, і ці прокурори буквально за два дні вирішують, що доказів достатньо — давайте направляти справу до суду”, — наголосив Безпалий.

Журналіст, один з керівників “Української правди” Павло Шеремет загинув під час вибуху автомобіля 20 липня 2016 року. 12 грудня 2019 року правоохоронці повідомили, що затримали підозрюваних у вбивстві Шеремета — музиканта Андрія Антоненка, лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко та військову медсестру Яну Дугарь.