Депутати “Слуги народу” та “ОПЗЖ” хочуть вернути російську мову в парламент

Ірина Дубровська 4, Червень 2020, 13:01 108
Депутати “Слуги народу” та “ОПЗЖ” хочуть вернути російську мову в парламент

В Верховній Раді зареєстрували проект закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо мови роботи №3084. Авторами стали народний депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський та депутат від «Опозиційної платформи – за життя» Олег Волошин.

На даний момент цей законопроект опрацьовується профільним комітетом і вже після погодження в комітеті може бути відправлений на голосування у залу ВР.

Цим законопроектом пропонується зміни у статті Регламенту щодо місця проведення та мови ведення засідань Верховної Ради внести зміни. Так, мовою роботи посадових осіб Верховної Ради, на яких поширюється дія закону «Про державну службу», є державна мова. А народні депутати хочуть використовувати російську.

Текст законопроекту розміщено на сайті парламенту.

«Відповідно до статті 10 Конституції Україні в роботі Верховної Ради може використовуватися російська та інші мови національних меншин України», – йдеться у запропонованих змінах.

Крім того, автори підкреслюють, що за потреби, Апарат Верховної Ради України має забезпечити переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки.

«Народні депутати та інші особи, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу», на пленарних засіданнях Верховної Ради, парламентських слуханнях, в роботі органів Верховної Ради можуть використовувати для всіх видів виступів, передбачених у статті 32 цього Регламенту, мови національних меншин України. У такому разі за потреби Апарат Верховної Ради України забезпечує переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки», – написано у законопроєкті.

У пояснювальній записці до законопроекту його депутати від «Слуги народу» та «ОПЗЖ», зокрема, зазначають, що оскільки у статті 2 Регламенту Верховної Ради встановлено, що мовою роботи парламенту України є державна мова, то в ньому «не реалізовано конституційні гарантії і норми щодо вільного розвитку, використання та захисту російської, інших мов національних меншин України».

Нагадаємо, раніше волонтерка жорстко поставила на місце Разумкова через його бажання змінити закон про мову.