Держдепартамент США: Для вступу до НАТО Україні необхідно провести глибокі і всебічні реформи

Володимир Маркопольский 7, Квітень 2021, 01:19 234

Сполучені Штати продовжують підтримувати євроатлантичні прагнення України і закликають Київ реалізувати глибокі і всебічні реформи, щоб відповідати західним стандартам для членства в НАТО.

З відповідною заявою виступив у вівторок на брифінгу у Вашингтоні представник Державного департаменту США Нед Прайс.

“Діюча адміністрація (США) прагне до того, щоб двері НАТО залишалися відкритими для кандидатів, коли вони будуть в змозі виконати зобов’язання щодо членства і сприяти безпеці в Євро-Атлантичному регіоні”, – зазначив представник американського відомства.

Він підкреслив, що Вашингтон “підтверджує підтримку політики відкритих дверей”, висловлену на саміті НАТО в Бухаресті в 2008 році. “І ми підтримуємо право кожної суверенної країни робити самостійний вибір щодо приєднання до будь-якого договору або альянсу, в тому числі НАТО”, – зазначив Прайс.

У той же час, представник Держдепартаменту підкреслив, що країни-претенденти на членство в Альянсі повинні відповідати стандартам організації.

“Враховуючи це, ми продовжуємо закликати керівництво України провести глибокі, всебічні та своєчасні реформи, необхідні для побудови більш стабільної демократичної, процвітаючої і вільної країни.

Ми підтримуємо зусилля України з просування верховенства права, підтримуємо реформи для економічного зростання, і, звичайно, продовжуємо підтримувати нашого партнера, Україна, в її протистоянні російській агресії”, – зазначив представник Держдепартаменту США.

У цьому контексті він нагадав, що ряд високопоставлених чиновників США і України, а також президенти обох країн минулого тижня мали телефонні переговори з цих питань.

Раніше президент України Володимир Зеленський закликав Канаду “проявити лідерство” і сприяти отриманню Україною ПДЧ в НАТО.

Раніше повідомлялося, що в Кремлі пригрозили Україні за її прагнення вступити в НАТО.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що США зажадали від Росії пояснень через стягування своїх військ до кордону з Україною.

Раніше голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що Україна досі не стала членом НАТО, тому що країни-учасниці Альянсу не хочуть прийняти політичне рішення про це.

Раніше п’ятий лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко назвав найкращу гарантію для безпеки України.