“Ми прийшли надовго”,- Гончарук готовий знову очолити уряд

Ірина Дубровська 15, Липень 2020, 23:26 412
“Ми прийшли надовго”,- Гончарук готовий знову очолити уряд

Колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук в інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитру Гордону не виключив, що може ще раз очолити уряд.

“Відповідь на ваше запитання очевидна: звичайно, так! Це, безумовно, можливо. Думаю, це питання часу. Але це не стільки про мене, скільки про нашу команду. Я абсолютно впевнений, що ті десятки людей, які разом зі мною прийшли в уряд, абсолютно гідні займати найвищі пости в цій державі та його міняти. Ми точно будемо працювати над тим, щоб держава змінювалося, і особисто для мене важлива не стільки посаду, скільки мандат на зміни”, – сказав Гончарук.

Колишній прем’єр зазначив, що його покоління буде керувати Україною наступні кілька десятків років.

“Наше покоління прийшло і прийшло надовго. Тобто можливі якісь тактичні перестановки, але загалом і в цілому наступні кілька десятків років ми будемо керувати цією державою”, – зазначив він.

Гончарук повідомив, що після відставки з командою однодумців розробляє програму розвитку України.

“Зараз я використовую той час, який у мене є, щоб осмислити той досвід, який у мене був, і що відбувається. Звичайно, були помилки, були сильні якісь сторони. Ще до того, як зайти в уряд, я зібрав групу, як мені здається, добре підготовлених і розумних людей (їх було 12), і ми працювали над документом стратегічного спрямування, який потім частково ліг у програму діяльності уряду. Але я відчуваю незакінченість в цьому плані, тому що перед Україною сьогодні стоїть величезна кількість дзвінків. Є системні, великі проблеми, рішення яких є критично важливим для нашої держави”, – сказав Гончарук.

При цьому він відкинув припущення, що був недостатньо підготовлений для посади прем’єра.

“Прем’єр-міністр – це ж швидше менеджер. Мені не треба однаково добре розбиратися в шахтах, освіті, екології і у всьому іншому. Це абсолютно безглуздо… Я добре розумію, як працюють системи і в чому дефект українських систем управління. Це дозволило мені зібрати дуже сильну команду міністрів. У мене на кожній позиції був чоловік, який добре розумів, що робити і як робити. Інша справа, що займатися реформ – це одна з найважчих завдань, які можна собі уявити. Реформи – гарне слово, але насправді це про життя людей”, – зазначив колишній глава уряду.

Гончарук був призначений прем’єр-міністром України 29 серпня 2019 року. Незабаром після призначення він заявив, що ВВП України повинен вирости на 40% протягом п’яти років.

4 березня 2020 року Гончарук був звільнений з посади, у тому числі з-за проблем в економіці.”Чи не надало, на жаль, уряд інструментів, які стимулюють внутрішнє виробництво і нові виробничі потужності”, – заявив президент України Володимир Зеленський перед голосуванням за відставку Гончарука.

На посаді прем’єра Гончарука змінив Денис Шмигаль, який до цього обіймав посаду віце-прем’єр-міністра – міністра розвитку громад і територій.