МЗС відреагувало на спровокований Саакашвілі скандал

consaidin 10, Лютий 2021, 21:37 205
МЗС відреагувало на спровокований Саакашвілі скандал

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що екс-президент Грузії та нинішній глава Виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі безпідставно озвучив звинувачення на адресу посла України в Грузії Ігоря Долгова. Оскільки жодних доказів його винуватості немає.

Про це повідомила пресслужба МЗС, передає Думка.

9 лютого Ігор Долгов відвідав МЗС Грузії. Зустріч була присвячена закликам експрезидента Саакашвілі до своїх прихильників до непокори грузинській владі.

Долгов заявив, що дії колишнього глави держави не допомагають розвивати атмосферу довіри між двома країнами.

Саакашвілі у соцмережі Facebook відповів на таку заяву посла і зазначив, що Долгов “продовжує шкодити іміджу України в Грузії”.

Також він зазначив, що вже багато місяців українські капітани Дяченко та Хомич і грузин українського походження Батурин затримані грузинською владою, а посол Долгов начебто нічого не робить для їхнього звільнення.

Крім того, Саакашвілі назвав Долгова “хабарником і корупціонером” і пообіцяв домагатися, щоб “таких послів не було ні в України, ні в Грузії”.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що звинувачення Саакашвілі на адресу посла України в Грузії не мають жодних доказів, окрім емоцій обвинувача.

“Українська дипломатія не стане відволікатися на них і продовжить ефективно протидіяти російській гібридній агресії, мобілізувати світ на підтримку України, відкривати нові ринки для українських експортерів та успішно захищати права співвітчизників за кордоном”, – йдеться у повідомленні.

При цьому, в МЗС звернули увагу на заяви Саакашвілі стосовно затримання органами влади Грузії яхти, на борту якої перебували два громадянина України Володимир Дяченко та Юрій Хомич і громадянин Грузії Михаїл Батурин.

“Обвинувачення на адресу МЗС України у бездіяльності у цій справі необгрунтовані та вводять громадськість в оману”, – зазначили у відомстві.

Зокрема, це питання перебуває серед основних пріоритетів роботи українського посольства в Тбілісі, додали в міністерстві.

“Посольство провело численні зустрічі з представниками грузинської влади і керівництвом прокуратури, аби домогтися їхнього звільнення. Консул нашого посольства допомогла забезпечити зв’язок затриманих українців із рідними. МЗС України та посольство в Грузії направили відповідні ноти і виступили із клопотаннями взяти затриманих громадян України на поруки. Українські дипломати роблять все можливе і неможливе задля звільнення яхтсменів, адже Україна ніколи не кидає своїх напризволяще”, – наголошується у заяві.

При цьому, у відомстві виступили проти закликів Саакашвілі до грузинської опозиції проводити мітинги протесту у зв’язку з невдоволенням результатів виборів до парламенту Грузії.

“МЗС вкотре застерігає громадян України, які є публічними особами, від закликів до акцій непокори в дружній іноземній державі Грузії. Такі заяви можуть бути розцінені як втручання у внутрішні справи нашого стратегічного партнера. Українська держава ніколи не вдавалася і не вдаватиметься до подібних втручань, і виступає категорично проти таких дій на міжнародній арені”, – додали у зовнішньополітичному відомстві.

27 серпня голова виконавчого комітету Нацради реформ та колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі заявив, що повертається на батьківщину.
Міністр юстиції Грузії Теа Цулукіані відреагувала на плани Саакашвілі повернутися на батьківщину, заявивши, що на кордоні на нього чекає процедура затримання.