На з’їзді ОПЗЖ оголосили про підготовку імпічменту Зеленському

consaidin 4, Лютий 2021, 20:14 160
На з’їзді ОПЗЖ оголосили про підготовку імпічменту Зеленському

На своєму з’їзді у четвер, 4 лютого, “Опозиційна платформа – За життя” вирішила ініціювати процедуру імпічменту президента Володимира Зеленського через санкції проти нардепа партії Тараса Козака та блокування трьох каналів – “112 Україна”, NewsOne і ZIK.

Про це йдеться у заяві партії, передає Думка.

Зокрема, в ОПЗЖ заявили, що вважають дії Зеленського “нападом на демократію, свободу слова та спробою встановлення диктатури”.

“Підписанням цього Указу Зеленський грубо порушив Конституцію та закони України, принципи демократії та верховенства права. Зеленський перебрав на себе роль суду і вийшов за межі своїх конституційних повноважень”, – йдеться у заяві.

Зазначимо, що делегати постановили розпочати процедуру відсторонення Зеленського з посади президента в порядку імпічменту, зокрема:

  • -Депутатській фракції ОПЗЖ у Верховній Раді розпочати процедуру відсторонення Зеленського з посади президента в порядку імпічменту.
  • -Керівним органам партії скоординувати необхідні ресурси для захисту Козака, а також прав колективів телевізійних каналів “112 Україна”, NewsOne і ZIK.
  • -Обласним партійним організаціям розпочати збір підписів за підтримку імпічменту Зеленського.
  • -Місцевим партійним організаціям забезпечити роз’яснення позиції партії щодо імпічменту президента українському суспільству.

Згідно зі статтею 111 Конституції України, президенту оголошують імпічмент у разі вчинення ним державної зради, або іншого злочину. Переліку “інших злочинів” у законі немає.

Як повідомлялося, указом №43/2021 Володимир Зеленський увів в дію рішення Ради Національної безпеки і оборони “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” від 2 лютого 2021 року. Рішенням передбачається накладення санкцій на народного депутата України з фракції “Опозиційна платформа — За життя” Тараса Козака. Він є номінальним власником медіаактивів, які пов’язують з головою політради партії “ОПЗЖ” та кумом Путіна Віктором Медведчуком. Йдеться про телеканали NewsOne, ZIK та “112 Україна“. Того ж вечора деякі оператори кабельного телебачення перестали транслювати ці телеканали.