На засідання ТГК Кравчук прийшов з Фокіним- видно, що той “багато дивиться телевізор”, – Гармаш

Ірина Дубровська 4, Серпень 2020, 09:29 1198
На засідання ТГК Кравчук прийшов з Фокіним- видно, що той “багато дивиться телевізор”, – Гармаш

Леонід Кравчук, який напередодні очолив українську делегацію в Тристоронньої контактній групі в Мінську, більш прийнятний для російської сторони, ніж віце-прем’єр-міністр Олексій Резніков. Про це в інтерв’ю заявив член ТКГ Сергій Гармаш.

Гармаш зазначив: “Три години тривала зустріч нашої делегації в Мінській ТКГ із Кравчуком. З ним прийшов і Вітольд Фокін. У якому статусі – незрозуміло, але зі слів Єрмака я зрозумів, що йому теж пропонують увійти до ТКГ, проте він ще не вирішив.За його словами, при виборі глави делегації враховувалося ставлення російської сторони до кандидата.

Знайомилися. Переважно вводили Кравчука в курс поточних справ у підгрупах. Він озвучував деякі ідеї. Наприклад, дати Донецькій та Луганській областям статус вільних економічних зон. Або щодо того, як зробити роботу делегації більш відкритою для суспільства. Загалом враження сприятливе. Нічого “зрадного” він не озвучував і не пропонував. Я безпосередньо запитав, чи має він контакти з Медведчуком. Відповідь – 4 роки не було контактів. Більше того, за його риторикою можна було зрозуміти, що він дивиться медведчуківські канали, але реалістично оцінює інформацію, яка в них подається”.

Він продовжив: “От Вітольд Павлович мене здивував. Давно я не чув у своєму оточенні вислів “народ Донбасу”. Видно, що він багато дивиться телевізор … Було враження, що експрем’єр приїхав не з хутора під Києвом, а з окупованої території. Але це теж корисно. Головне, що він був щирий у своєму переживанні за людей і за країну, все інше (якщо він погодиться працювати в делегації) зітреться суворою реальністю небажання Москви на жодні компроміси”.

«РФ сприймає Рєзнікова з побоюванням, як мінімум. Тому що він генерує і реалізує ідеї, незрозумілі їм … Але дипломатичну і представницьку місію здійснюватиме Леонід Макарович »- сказав Гармаш.

Він зазначив, що розбіжностей з позицією Кравчука у інших членів делегації немає.

«Хоча, на мій погляд, для України більш ефективно було б, якби Резніков очолив делегацію. Але ефективність переговорів оцінюється з двох сторін. Донесенням позиції буде займатися Леонід Макарович, що буде краще сприйматися (представником РФ в ТКГ – Ред.) Борисом Гризловим, який за віком ближче до нього », – додав Гармаш.