“Знаю замовника”: Кравчук розповів про замах на нього перед виборами президента

ДУМКА 6, Серпень 2021, 00:55 2744
“Знаю замовника”: Кравчук розповів про замах на нього перед виборами президента

Перший президент України Леонід Кравчук заявив про те, що в 1994 році під час підготовки до другого туру президентських виборів на нього вчинили замах.

Про це він заявив в інтерв’ю.

“Я ніколи про це не кажу, але на мене було скоєно замах. Це було під час підготовки до другого туру президентських виборів 1994 року. Тоді в Харкові на мене напав вбивця з ножем. Врятував мені життя охоронець. Потім, вже після завершення моєї каденції, Кучма дізнався про те, що Росія веде проти мене серйозну роботу, мені надходять погрози, він дав розпорядження СБУ і виділив мені додаткову охорону. Росіяни планували зняти мене з поїзда (я їздив поїздом по областях) і доставити в Москву, щоб я зняв свій підпис з Біловезьких угод, денонсував їх”, – зізнався перший президент.

Кравчук не знає, хто був замовником.

“Про це знала СБУ, і знав Кучма. Від нього це пішло. Він сказав:»Леоніде Макаровичу, є інформація про те, що потрібно посилити вашу охорону”. Ось і все, що мені було відомо”, – розповів він.

Нагадаємо, що Леонід Кравчук на виборах президента 1991 року здобув перемогу в першому турі. Його конкурентом був В’ячеслав Чорновіл.

У 1993 році Верховна Рада прийняла рішення провести консультативний референдум про висловлення недовіри президенту і парламенту. Однак згодом цей референдум скасували, а Рада вирішила провести дострокові вибори.

У 1994 році в Україні провели дострокові президентські вибори після досягнення компромісу між президентом і парламентом. У другий тур вийшли Леонід Кравчук і Леонід Кучма. Кравчук поступився з результатом 45,06% голосів, Кучма отримав 52,14%.