«Не дай бог опинитися перед таким вибором»: Тихановська пояснила рішення покинути Білорусь. Відео

Ірина Дубровська 11, Серпень 2020, 15:09 85
«Не дай бог опинитися перед таким вибором»: Тихановська пояснила рішення покинути Білорусь. Відео

Кандидат у президенти Білорусі Світлана Тихановська записала відеозвернення після свого від’їзду з країни до Литви.

Відео під назвою “Я поїхала до дітей” опубліковано на YouTube-каналі “Країна для життя”.

Тихановська зазначила, що від’їзд з країни був “дуже важким рішенням”. При цьому вона запевнила, що прийняла його “абсолютно самостійно”.

“Ви знаєте, я думала, що вся ця кампанія мене дуже сильно загартувала і надала мені стільки сил, що я витримаю все. Але, напевно, я так і залишилася тією слабкою жінкою, якою була спочатку. Я прийняла дуже важке для себе рішення. Це рішення я прийняла абсолютно самостійно: ні друзі, ні рідні, ні штаб, ні Сергій (чоловік Тихановської, – ред.) жодним чином на нього просто не могли вплинути”, – наголосила вона.

Тихановська допускає, що багато хто її засудять, але при цьому натякнула, що опинилася перед дуже складним вибором.

“Я знаю, що багато хто мене зрозуміють, багато хто мене засудять, а багато і зненавидять. Але, знаєте, не дай бог опинитися перед таким вибором, перед яким опинилася я”, – зазначила вона.

“Люди, бережіть себе, будь ласка. Жодне життя не варте того, що зараз відбувається. Діти – це найважливіше, що є в нашому житті”, – підсумувала Тихановська.

Як відомо, Світлана Тихановська виїхала з країни і зараз знаходиться в Литві.

Як розповіла інтернет-порталу TUT.BY її довірена особа Ольга Ковалькова, Тихановську вивезла з країни білоруська влада. Її від’їзд дозволив звільнити начальника її штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів.

“У Світлани не було вибору. Важливо, що вона на волі і жива. Вони поїхали разом із Марією Мороз. Однак у заручниках продовжує перебувати частина команди Світлани”, – наголосила Ковалькова.

Вона закликала всі демократичні сили і прихильників змін до об’єднання, а також пообіцяла, що 11 серпня в штабі Тихановської будуть проведені екстрені консультації та узгоджені спільні дії.

9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента. Виборчий штаб кандидата в президенти Білорусі Світлани Тихановської не визнав офіційні підсумки голосування. За даними білоруського ЦВК, Тихановська отримала 9,9%, а Олександр Лукашенко – 80,23%.
Вдень 9 серпня і в ніч на 10 серпня, після виборів президента, в Білорусі почалися масові протести. У Міністерстві внутрішніх справ Білорусі заявили, що 9 серпня акції протесту пройшли в 33 містах, затримано близько 3000 осіб, поранено 89 осіб. Слідчий комітет Білорусі порушив 21 кримінальну справу за фактами масових заворушень.
10 демонстранти у Білорусі провели нову акцію протесту. Міністерство внутрішніх справ Білорусі підтвердило смерть одного учасника акції протесту у Мінську.