Рада ухвалила закон про відповідальність у сфері техногенної та пожежної безпеки

Галинка Антонюк 31, Березень 2021, 15:36 95
На позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради 30 березня 2021 року ухвалено Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки».
Відповідно, внесено зміни до статі 270 Кримінального кодексу України, якими запроваджується кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки, якщо це спричинило виникнення пожежі або аварії та цим заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі.
Також внесено зміни до статей 175, 183, 1888, 223, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині збільшення розміру штрафів за:
➖ порушення встановлених законодавством вимог техногенної та пожежної безпеки;
➖ здійснення суб’єктом господарювання господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки та невиконання приписів, розпоряджень та постанов посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки;
➖ завідомо неправдивий виклик спеціальних служб.
Так, завідомо неправдивий виклик пожежно-рятувального підрозділу, поліції, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань відтепер тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За порушення вимог техногенної та пожежної безпеки санкції наступні:
➖ для громадян – від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
➖ для посадових осіб та фізичних осіб-підприємців – від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Проект Закону зареєстровано за №4157.
Нагадаємо, раніше Верховна рада схвалила у другому читанні законопроект № 3553 про створення територіальних центрів комплектування та соцпідтримки. Цей закон дозволить у разі необхідності за добу мобілізувати резервістів.