Рада схвалила закон про посилення боротьби з ухильниками від військової служби

ДУМКА 30, Березень 2021, 16:40 65
Рада схвалила закон про посилення боротьби з ухильниками від військової служби

Верховна рада схвалила у другому читанні законопроект № 3553 про створення територіальних центрів комплектування та соцпідтримки. Цей закон дозволить у разі необхідності за добу мобілізувати резервістів.

“За” проголосували 256 нардепів.

Для резервістів вводять новий вид служби. Цей інструмент дозволить дуже оперативно протягом доби в разі загострення ситуації на фронті або порушення кордонів держави залучити вже існуючий резерв.

У цей резерв військ увійде невелика група громадян, які вже відслужили і мають бойовий досвід.

Крім того, в законі прописано вдосконалення порядку здійснення військового обліку призовників, в тому числі ведення військового обліку резервістів.

Буде впроваджено електронний програмний продукт-автоматизована система” Оберіг”, яка дасть можливість об’єднати цей електронний реєстр військовослужбовців з іншими реєстрами в державі.

Штрафи для призовників та військовозобов’язаних

Відповідно до закону, резервісти повинні будуть відвідувати центри комплектації регулярно.

Читайте також: В Україні посилять боротьбу з ухильниками від військової служби

Порушення правил військового обліку пропонують карати штрафом від 510 до 850 гривень, за повторне порушення – 850-1700 гривень.

Згідно із законом, порушення мобілізаційної підготовки хочуть штрафувати на 1700-3400 гривень для громадян, на 3400-5100 гривень – для посадових осіб, а при можливому повторному порушенні загрожують штрафи від 3400 до 5100 гривень (для громадян) і від 5100 до 8500 гривень (для посадових осіб);

За умисне псування або втрату військово-облікових документів штрафуватимуть від 510 до 850 гривень, а при повторних випадках – від 850 до 1700 гривень.

Нові правила торкнуться всіх жителів країни.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в ЗСУ продемонстрували можливості снайперської гвинтівки вітчизняної розробки “нічний хижак”. Гвинтівка здатна вести прицільну стрільбу з відстані в 4 кілометри.

Також ми повідомляли про те, що ЗСУ взяли на озброєння великокаліберну гвинтівку “Алігатор”.