Разумков: У законі про державну мову ми закладаємо умови, які виступають в якості батога

Ірина Дубровська 23, Червень 2020, 18:52 217
Разумков: У законі про державну мову ми закладаємо умови, які виступають в якості батога

Голова ВР Дмитро Разумков заявив, що у законі про державну мову мають бути положення, які давали б можливість розвивати українську.

“Станом на сьогодні на розгляді у парламенті немає ніяких законів, які б пропонували зміни. Єдиною державною мовою в Україні є українська. Тут питань ні в кого немає. Але якщо ми говоримо про відповідність Конституції, то якщо ми рухаємось у Європу, ми повинні забезпечити та врахувати інтереси всіх громадян України. Без виключення”, – сказав Разумков.

Голова ВР зазначив, що на сьогодні питання мови підіймається виключно політиками.

“Люди один одного розуміють досить непогано. Якби політики не влазили в цей процес, було б набагато простіше. Це ускладнює внутрішні процеси в країні”, – додав Разумков.

Він повідомив у чому полягають зміни до мовного закону.

“У законі ми закладаємо умови, які виступають в якості батога. А треба було закладати умови, які б давали українській мові можливість розвиватися. Наприклад, створювати умови для створення контенту українською. Йдеться про бонуси, зокрема, податкові”, – наголосив голова ВР.

На запитання, чи потрібен омбудсмен з питань української мови, Разумком сказав: “Українська мова є державною мовою, якщо ми говоримо про омбудсменів, давайте, щоб він захищав інтереси всіх громадян”.

Нагадаємо, народний депутат від “Голосу” Юлія Клименко заявила, що нардепи від “Слуги народу” намагаються провести через комітет Ради законопроєкт про збільшення обсягу російської мови у школах.
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики не підтримав ініціативу депутата від фракції “Слуга народу” Максима Бужанського щодо змін мовного законодавства.
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що закон про мову треба змінити.
Гуманітарний комітет не підтримав законопроєкт №2362 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо навчання державною мовою в закладах освіти” авторства “Слуги народу” Максима Бужанського, що дозволяє навчання в школах не державною мовою.