“Рішення призначити Кравчука головою ТГК пов’язане з листом Козака та Єрмаком”- Волох

Ірина Дубровська 2, Серпень 2020, 00:02 382
“Рішення призначити Кравчука головою ТГК пов’язане з листом Козака та Єрмаком”- Волох

Рішення президента Володимира Зеленського призначити керівником делегації України у Тристоронній контактній групі у Мінську Леоніда Кравчука викликало бурхливу реакцію у соціальних мережах.

Леонід Кучма покинув цю посаду посилаючись на поважний вік та втому від участі у перемовинах. При цьому пану Кучмі 81 рік, а Леоніду Кравчуку – 86.

Про можливі причини такого рішення та, як це пов’язано з недавнім відкритим листом Козака до німецького колеги, де він пропонує змінити переговорний формат і перейти на рівень міністрів ЗС та голів держав пише Карл Волох:

“Дивно, що ніхто, аналізуючи заміну Кучми на Кравчука, не пов‘язує це з оприлюдненим листом Козака до німецького колеги, де він називає мінський формат переговорів на рівні радників «позбавленим усякого сенсу» і пропонує перейти на рівень міністрів ЗС та голів держав. Причиною свого виходу з переговорів Козак називає «ігнорування позиції Росії» (читай: непоступливість української делегації). І моментально – блискавична реакція новопризначеного Кравчука: «готовий іти на компроміси».

Особисто я дуже не виключаю зв‘язку між двома подіями. Питання, що він реально означає, і які цілі ця заміна переслідує. Тут у мене є три версії.
1. Зеленський вирішив, що тупик, у який зайшли переговори з росіянами, сильно позначається на рейтингу у «стомлених від війни» і слід продемонструвати більшу схильність до компромісу. Тут можливі варіанти. Або це чистий трюк із окозамилювання до прийдешніх виборів, або реальна готовність перетинати лінії, котрі досі вважалися червоними. Думаю, друге буде легко визначити по поведінці Резникова. Якщо також подасть у відставку, потрібно готувати шини.

2. Це хід для заспокоєння росіян і демонстрації європейським партнерам нашої максимальної конструктивності, але ніяких суттєвих змін у позиції української делегації він не передбачає.

3. Козак, нарешті, зрозумів, що будь-які нападки росіян на українських політиків та чиновників сильно зміцнюють їхній авторитет всередині України. Тому вирішив підсилити свого агента Єрмака фальшивими бідканнями на його «непоступливість», щоб той мав можливість разом із медведчуківським холуєм Кравчуком нарешті «поставити товар», на який Путін давно розраховує – суверенітет України.

Навіть якщо правдивим є останній варіант, не варто впадати в розпач. В українського народу є відпрацьовані способи коригування надто згубних зовнішньополітичних рішень влади. І Янелох про них знає.”- написав він.