У Зеленського натякнули, що Бурба сам здав “вагнерівців” Лукашенку

ДУМКА 26, Листопад 2021, 02:36 66
У Зеленського натякнули, що Бурба сам здав “вагнерівців” Лукашенку

Радник глави офісу президента Олексій Арестович заявив, що тільки Василь Бурба знав, куди були направлені “вагнерівці” перед тим, як їх заарештували спецслужби Білорусі.

Про це він заявив у програмі “Право на владу” на телеканалі 1+1, передає “Думка“.

Арестович заявив, що доказів на вагнерівців було зібрано дуже мало і тому операцію переносили.

“Фотографія у військовій формі зі зброєю або балаканина по телефону, що “я когось вбивав”, не є доказами процесуальними у справі. Згідно з міжнародним законодавством, захопленим громадянам іншої країни протягом декількох годин повинні бути пред’явлені звинувачення або підозра, – і тільки після цього треба було затримувати. Це було не готове”, – сказав Арестович.

Він заявив, що Бурба 24 липня попросив офіцерів СБУ перенести операцію, яка була запланована на 25 липня, таким чином, за словами Арестовича, він допустив самоуправство.

Арестович зазначив, що у нього є дані про те, що Бурба почав переміщати “вагнерівців” на територію Білорусі без відома президента, а потім поставив главу держави перед фактом.

“Якби їх захопили 25 – го, то за кілька годин після того, як приїхав би російський консул, ми б їх з вибаченнями відпустили, тому що не було ніяких підстав їх затримувати”, – переконував радник глави ОПУ.

Також Арестович зазначив, що після того, як” вагнерівці”, для яких придбали 33 квитки до Туреччини, тиждень прожили в центрі Мінська, за розпорядженням саме Василя Бурби їх перевезли в резиденцію, де їх зрештою затримали білоруські силовики.

“Єдина людина, за свідченням цих офіцерів СБУ, яка знала, куди вона їх перевіз, – це був сам Василь Бурба. Ніхто більше не знав. І через добу їх “беруть” білоруські спецслужби”, – натякнув Олексій Арестович.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський, який раніше заявляв, що спецоперація із затримання “вагнерівців” готували іноземні спецслужби, насправді знав, що цією операцією займалося Головне управління розвідки Міноборони і був обізнаний про хід операції.

Також ми повідомляли, що операцію “Авеню”, в результаті якої повинні були затримати бойовиків ПВК” Вагнер”, вимагав відкласти глава Офісу президента Андрій Єрмак.