Суд не знайшов причини для продовження арешту колекції картин Порошенка

Ірина Дубровська 6, Серпень 2020, 13:15 550
Суд не знайшов причини для продовження арешту колекції картин Порошенка

Колекція живопису п’ятого президента України Петра Порошенка була звільнена з-під арешту. Таке рішення було ухвалено Київським апеляційним судом.

Раніше арешт був накладений на 42 твори образотворчого мистецтва і одну літографію. Арешт був накладений для забезпечення картинам збереження, оскільки вони були речовими доказами у кримінальному провадженні.

Адвокат Ігор Головань, який представляє інтереси п’ятого президента Петра Порошенка, подав апеляційну скаргу. Головань в документі зазначив, що в цій справі немає обґрунтованої підозри у вчиненні Порошенком кримінального злочину. Крім того, адвокат акцентував увагу на відсутності даних про наміри власника майна продати або подарувати заарештовані картини.

У ЗМІ повідомили, що суд апеляцію розглянув і задовольнив. Рішення було ухвалено 27 липня 2020 року.

Повідомляється, що суддівська колегія через недотримання протоколу, згідно з яким повинен був здійснюватися обшук у музеї, арешт на картини вирішила скасувати. Зазначається, що, на думку колегії суддів, дії органу досудового розслідування суперечать принципам правової визначеності, є неприпустимими і не можуть бути підставою для арешту майна.

Також раніше повідомлялося, що адвокат Ігор Головань заявив, що закриття ще одного провадження щодо п’ятого президента, так званої “справи про Томос”, вкотре доводить, що ДБР керується в своїй діяльності примхами з високих кабінетів. Він підкреслив, що на розслідування сфабрикованих проти Порошенка справ витрачаються мільйони бюджетних гривень, і хтось повинен за це нести відповідальність.

Нагадаємо, 26 травня у Музеї Івана Гончара Петро та Марина Порошенки відкрили виставку картин. На ній представлені роботи, які, згідно з даними ДБР, нібито були нелегально вивезені з України.

Того ж дня, як повідомило ASPI news, працівники ДБР зайшли до Музею Гончара без документів, які б надавали ці повноваження. Вони провели обшук і вилучили документи, які були представлені на виставці разом з картинами: митні декларації на кожне полотно.