“Тиск на Смолія – це травля, організована Коломойським та його групами у ВР”, – Порошенко

consaidin 3, Липень 2020, 18:31 296
“Тиск на Смолія – це травля, організована Коломойським та його групами у ВР”, – Порошенко

За словами Порошенка, інфляція – це податок, “уникнути якого неможливо”
П’ятий президент України, лідер партії “ЄС” Петро Порошенко порівняв дії нинішньої влади щодо керівництва НБУ з діями президента-утікача Віктора Януковича.

“Тиск на Якова Смолія – це травля, організована паном Коломойським, його фракцією і групами у Верховній Раді. Важко уявити, що за виконання своєї конституційної функції, за вихід на рекордний рівень за 28 років нашої незалежності будуть знімати Голову Нацбанку”, – заявив Порошенко з трибуни ВР у п’ятницю, 3 липня.

За словами Порошенка, інфляція – це податок, “уникнути якого неможливо”.

“Страждають від нього бідні люди, а збагачуються олігархи. Сьогодні золотовалютні запаси становлять $28млрд — і це теж закидають Нацбанку. Обдуривши наших міжнародних партнерів, влада намагається змінити керівництво НБУ. Такої поведінки, такої гри у наперстки наші партнери точно не приймуть!”, – наголосив п’ятий президент.
Також Порошенко подякував Смолію та його команді за роботу:

“Дякую блискучій команді НБУ. Коли вони прийшли — у країні гроші не ходили. Банки були зупинені, бо власники розікрали гроші”, – написав він.

І додав: “Чим нині закінчилась травля Голови НБУ? $1 млрд 750 млн інвестори уже відкликали. Янукович при голові Нацбанку Арбузові уже одного разу таке проводив. Коли у світі більше ніхто не давав грошей Україні, куди він побіг? До Москви. Чим це закінчилось для країни — усі добре знають. Ми точно не маємо допустити повторення такого сценарію!”.
Нагадаємо, сьогодні ВР проголосувала за звільнення Якова Смолія з посади голови Нацбанку. Відомо, що до призначення нового очільника його обов’язки виконуватиме перша заступниця Катерина Рожкова.

Про те, що Смолій написав заяву на звільнення стало відомо у середу, 1 липня. Він заявив, що вимушений піти на такий крок, так як на держрегулятор здійснюється “систематичний політичний тиск”.