У ЄС заявили, що новий закон про декларування не спрямований на боротьбу з корупцією

ДУМКА 9, Грудень 2020, 00:16 100
У ЄС заявили, що новий закон про декларування не спрямований на боротьбу з корупцією

Новий закон про повернення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування не створює механізм стримування корупції.

Про це повідомляє Європейська служба зовнішніх зв’язків.

Зазначається, що віцепрезидент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель і комісар Євросоюзу з питань європейської політики сусідства і розширення Олівер Варгеї обговорили з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем реалізацію порядку денного реформ в Україні.

У пресслужбі заявили, що Боррель і Варгеї наполегливо закликають Україну продовжувати зусилля зі зміцнення верховенства права і боротьби з корупцією, хоча визнають прогрес України на шляху реформ, здобутий попри дестабілізаційні дії Росії і війну на Донбасі, а також всупереч викликам, пов’язаним з пандемією коронавірусу.

Проте, Боррель підкреслив важливість відновлення кримінальної відповідальності за брехню у деклараціях, нагадуючи про потребу розв’язання питань, пов’язаних з нещодавнім рішенням Конституційного суду України.

“Він зазначив, що нещодавно проголосований закон щодо декларування активів (навіть якщо є кроком у правильному напрямку у відповідь на рішення КСУ від 27 жовтня 2020 року), має декілька недоліків і не створює необхідного засобу для стримування і попередження корупції”, – підсумували у пресслужбі.