Зеленський почав усвідомлювати, що політика умиротворення Путіна не працює

ДУМКА 8, Лютий 2021, 22:28 839
Зеленський почав усвідомлювати, що політика умиротворення Путіна не працює

Президенту Володимиру Зеленському, після визнання про провал політики умиротворення російських агресорів, слід звернутися до країн Заходу і закликати до нових санкцій щодо Москви.

Ситуація на фронті за останні кілька днів, вкотре продемонструвала, що Москва ніколи не виконуватиме взяті на себе зобов’язання в рамках Мінських домовленостей, а будь-які спроби домовиться з нею, приречені на провал. І справа тут не в тому, хто знаходиться в кріслі українського президента, справа в самому ставленні Кремля до України, він ні за що не визнає добровільно незалежність Києва. А остання заява секретаря Путіна Дмитра Пєскова про те, що Україна “є частиною російського світу”, добре показує настрій його начальника, як би хто не прагнув “побачити мир в його очах”.

Обстріли з боку проросійських бойовиків на Донбасі постійно посилюватимуться, і це не можна назвати помстою Кремля за закриття телеканалів Віктора Медведчука, оскільки атаки терористів посилювались вже тривалий час, а окремі перестрілки не припинялися практично ні на один день. Швидше за все, нова ескалація конфлікту на Донбасі показала, що Кремль так і не домігся від Зеленського бажаних поступок і буде продовжувати дестабілізувати ситуацію в Україні всіма доступними методами. Сам де Зеленський, схоже, так само почав усвідомлювати, що політика “просто перестати стріляти” не працює у випадку з Кремлем від слова – зовсім.

Якщо в офісі президента вже зрозуміли, що єдиний шлях захисту для України – це рух в НАТО і ЄС, а домовлятися потрібно з США і Європою, а не агресорами, то Зеленському слід не захищати людей, які його втягнули в авантюрні спроби дискредитувати Байдена напередодні виборів в Америці, а максимально дистанціюватися від них. Джерела на Банковій повідомляють, що Андрій Єрмак дізнався про закриття телеканалів Медведчука всього за пів години до прийняття рішення, що говорить про можливу втрату авторитету глави офісу президента у вузькому колі наближених до Зеленського.

Якщо Зеленський дійсно хоче захистити Україну від російських агресорів, йому слід дистанціюватися від таких токсичних політиків, як Андрій Єрмак, який вже показав, що окрім як влаштовувати постійні “договорняки”, він так нічому і не навчився на новій посаді. У будь – якому випадку, ескалація на фронті показує Банковій єдиний вихід з ситуації- закликати Захід вводити нові санкції щодо Росії і зайнятися, нарешті, реформами, це набагато краще, ніж ставити риторичні питання президенту Байдену: “Чому Україна досі не в НАТО”.