В Україні відкрили дві нові кримінальні справи проти Байдена після його інавгурації

Ірина Дубровська 26, Січень 2021, 23:59 158
В Україні відкрили дві нові кримінальні справи проти Байдена після його інавгурації

Через два дні після інавгурації президента США з відома Офісу Зеленського були відкриті нові провадження щодо п’ятого Президента Порошенка та новообраного президента США Джо Байдена.

Про це на брифінгу повідомив адвокат Порошенка Ігор Головань.

“20 січня цього року українці разом з цілим світом дивилися інавгурацію нового президента Сполучених Штатів Байдена. Дивилися з великими надіями на поглиблення співпраці нашої країни із стратегічним союзником. Оскільки під час каденції п’ятого Президента України Порошенка і тодішнього віцепрезидента Байдена ця співпраця була дуже позитивна і корисна для нас”, – нагадав Головань.

“З певною радістю – як ми тепер бачимо, лицемірною, дивилися на цю інавгурацію і в Офісі чинного президента Зеленського. Чому я кажу “лицемірною”? Тому що вже 22 січня, через 2 дні після інавгурації президента Сполучених Штатів, було зареєстровано два нових кримінальних провадження, що стосуються начебто втручання в діяльність колишнього генерального прокурора України Шокіна з боку п’ятого Президента України Порошенка і теперішнього президента Сполучених Штатів Байдена”, – повідомив адвокат Головань.

“Хто ж виконавці цієї провокації? А виконавці все ті ж. Визнаний міжнародним співтовариством агент держави-агресора Деркач, Печерський суд і чинна українська влада, якою маніпулюють агенти держави-агресора”, – зазначає Ігор Головань.

“Тобто знову намагаються зруйнувати такого роду провокаціями стратегічне партнерство між Україною і США”, – резюмує він.

Як відомо, 20 травня 2020 року під час прес-конференції президент Зеленський публічно прокоментував так звані “плівки Деркача”, заявивши, що генпрокурор Ірина Венедіктова вже відкрила провадження. Він зазначив, що правоохоронні органи мають реагувати на інформацію з цих аудіозаписів.

“Про Порошенка і Байдена, так, я чув, я прокоментую. Думаю, це не останній дзвоник, який побачать українці. Реагувати має прокуратура, правоохоронні органи. Генеральний прокурор України ще вчора зареєструвала кримінальне провадження за заявою депутата Деркача, будуть розслідувати”, – сказав Зеленський.

20 січня в Офісі президента повідомили, що Володимир Зеленський та голова ОП дивилися трансляцію інавгурації Джо Байдена разом із тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін.