Вагнергейт: голова ТСК Безугла заявила, що операція була, але Зеленський і Єрмак не винні в її зриві

ДУМКА 15, Листопад 2021, 14:46 240
Вагнергейт: голова ТСК Безугла заявила, що операція була, але Зеленський і Єрмак не винні в її зриві

Президент Володимир Зеленський і голова його офісу Андрій Єрмак не давали наказів зупинити операцію із затримання “вагнерівців” і не передавали дану інформацію за кордон.

Про це свідчать проміжні підсумки ТСК у справі “Вагнергейта”, повідомила голова комісій, народний депутат від фракції “Слуга народу” Мар’яна Безугла, передає “Думка“.

Безугла заявила, що операція із затримання вагнерівців почала готуватися влітку 2020 року, тому п’ятий президент Петро Порошенко не міг санкціонувати. Разом з тим Безугла сказав, що починаючи з 2018 року українська розвідка почала проводити відпрацювання членів ПВК “Вагнер” і “Мар”, який брали участь в агресії проти України в Донецькій і Луганській областях.

Безугла стверджує, що всі документи про затримку “вагнерівців” почали готувати тільки після того, як їх заарештували в Мінську.

Тому ТСК прийняла рішення спрямувати зусилля на покращення роботи української розвідки. Безугла додала, що комісія продовжить свою роботу. Вона відмовилася відповісти на запитання ЗМІ, оскільки, за її словами, спілкування з журналістами на даному етапі передбачає тільки в оприлюдненні звіту.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що міжнародна група розслідувачів Bellingcat повідомила, що на початку поточного тижня буде опубліковано розслідування по “Вагнергейту”.