Зеленський розпорядився відзняти ролик, щоб зняти з себе відповідальність за загибель бійця

Ірина Дубровська 2, Серпень 2020, 00:53 2938
Зеленський розпорядився відзняти ролик, щоб зняти з себе відповідальність за загибель бійця

Український розвідник Ярослав Журавель, поранений унаслідок обстрілу бойовиків, кілька днів умирав, чекаючи порятунку.

За дорученням президента Зеленського, перший заступник Міністра у справах ветеранів, Олександр Порхун разом з командиром військової частини, де Ярослав служив та представниками Координаційної Ради, виїхали в Дніпропетровську область, де проживає родина Ярослава, аби поговорити з батьком загиблого.

Враженнями про такий вчинок поділився Роман Донік в Telegram:

“Ох мене і “запаяло”, коли за “дорученням президента”, комбат загиблого розвідника що не зробив нічого з того що можна було і Порхун – цілий зам міністра міністерства ветеранів разом з бійцем, тим самим, який злякався і втік, поїхали до батька загиблого розвідника , щоб записати відеоролик “РЕАЛЬНА історія героїчної загибелі сина”. Я не маю морального права обговорювати те, як воювали всі ці люди. Я не маю права обговорювати Порхуна як солдата. Напевно він добре воював, якщо дали Героя України. Напевно комбат загиблого теж хороший офіцер, якщо дослужився до командира окремого батальйону морської піхоти. Я не маю права обговорювати вчинок хлопчаки в Балаклаві, який поїхав з комбатом і Порхуном до батька загиблого. Я не був там. Я не був в такій ситуації. Можливо я теж злякався б і втік. А можливо і ні. Але я не маю права давати оцінку їхнім діям за рамками цієї події, як людям військовим.
Але як просто люди вони вчинили підло. Як підлі негідники. Поїхати, знаючи правду, для того щоб брехати в очі батькові, який втратив сина по Дорученню Зеленського. Поїхати для того, щоб набрехати в еру цифрових технологій, коли загибель розвідника була практично онлайн. Поїхати записувати відосік для Зеленського, при цьому обдурити батька, що втратив сина, знаючи, що не сьогодні – завтра, він все одно дізнається правду. Порхун, герой України, бреше на камеру про те, що “три рази виходила група і намагалася його звідти дістати”. Це підло. Це низько. Це не гідно офіцера.
Розкажіть батькові правду, але скажіть, що він загинув не дарма. Просто скажіть правду.
Окремо хотілося б подякувати цим мужнім військовим за те, що кожен розвідник, кожен боєць тепер знає – його не витягатимуть і правду про його смерть не скажуть. Запишуть ролик зрежисований піарниками 95 кварталу, але не правду.
До бійця взагалі немає питань – наказали, поїхав і сказав те, що наказали. Але комбат і Порхун? Поїхали брехати за дорученням Зеленського для того, щоб записати ось це? Як вас змогли змусити це зробити? Чим купили? Що вам пообіцяли? Може ваші родини в заручники взяли? Хто вам тепер руку подасть? Бридко. Дуже.” – написав він.