Журналіст Йозвяк заявив, що в ЄС насправді не дуже задоволені санкціями проти телеканалів Медведчука

Володимир Маркопольский 3, Лютий 2021, 18:25 67
Журналіст Йозвяк заявив, що в ЄС насправді не дуже задоволені санкціями проти телеканалів Медведчука

Керівництво Європейського Союзу насправді не дуже задоволене запровадженими санкціями щодо Тараса Козака, який є номінальним власником телеканалів Віктора Медведчука.

Про це повідомив журналіст “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк, передає “Думка“.

Він заявив, що на відміну від заяв представників Європейського Союзу в Україні, в самому ЄС не дуже задоволений санкціями щодо Тараса Козака і його телеканалів.

“Хоча зусилля України захистити свою територіальну цілісність і національну безпеку, а також захиститися від маніпуляцій інформацією є законними”, – зазначив Йозвяк, додавши, що всі ці цілі повинні досягається не за рахунок обмеження свободи ЗМІ.

“Захист інтересів повинен здійснюватися з повною повагою основних прав і свобод і відповідно до міжнародних стандартів”, – повідомив журналіст про позицію ЄС.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський підписав указ у введенні в дію засідання Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого, яким вводяться персональні санкції щодо нардепа Тараса Козака, який є номінальним власником телеканалів Віктора Медведчука «112 Україна», NewsOne, Zik.

Пізніше стало відомо, що українські телеоператори почали відключати телеканали, які належать Віктору Медведчуку.

У свою чергу в ОПЗЖ різко розкритикували такі дії Володимира Зеленського і обіцяли опротестувати дане рішення в суді.

Пізніше спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков, який виявився єдиним, хто не проголосував за дане рішення на засіданні РНБО, заявив, що санкції слід вводити щодо тих, кого не можна покарати за українським законодавством в силу тих чи інших обставин.

Пізніше посольство Сполучених Штатів Америки в Україні підтримало санкції щодо Тараса Козака та його телеканалів.