Більшість українців відносять себе до Православної церкви України

ДУМКА 23, Травень 2021, 06:14 647
Більшість українців відносять себе до Православної церкви України

Кожен другий громадянин нашої країни вважає себе віруючим. А хоча б раз на місяць відвідують богослужіння менше чверті людей (21,3%).

Такі результати соціологічного дослідження проведеного дослідницькою компанією “Active Group” у квітні цього року. Про це повідомляють Економічні новини з посиланням на activegroup.

В ході опитування той факт, що вони є віруючими підтвердили 31,6% відсотків респондентів. Тих хто себе вважає скоріше віруючими виявилося 35,7%, а тих хто є швидше не віруючими і точно не віруючими виявилося 13,1% і 16,8% відповідно.

З відповіддю на запитання не змогли визначитися 2,8% респондентів.

При порівнянні наведених даних з минулорічними результатами опитування, яке проводив той же ” Active Group”, можна зробити висновок, що відсоток віруючих в Україні знизився, а саме: у травні минулого року віруючими або скоріше віруючими себе вважали 73% громадян нашої країни, а вже у квітні цього року відсоток віруючих складав – 67,3%.

В ході відповідей на запитання: “Як часто ви відвідуєте богослужіння?”, лише 9,7% респондентів відповіли, що намагаються їх не пропускати і відвідувати регулярно. Ще 11,6% відвідують такі заходи раз на місяць. 26,6% – бувають на богослужіннях раз в декілька місяців, 33,2% – декілька разів на рік або ще рідше і 19% респондентів відповіли, що взагалі не відвідують богослужіння.

Окрім того, респондентів запитували до якої б конфесії вони себе віднесли. Результати виявилися наступними: прихожанами ПЦУ ( на чолі з митрополитом Єпіфанієм) є 35% респондентів, які є православними християнами. Щодо УПЦ(очолює митрополит Онуфрій), то своєю конфесією назвали 27,4% , а УПЦ Київського патріархату ( очолює патріарх Філарет) – 17,4% православних респондентів. Окрім того, 1,7% опитаних відвідує старообрядницькі церкви, 5,5% взагалі не відносять себе до жодної з конфесій, а не визначилося з відповіддю 13,3% опитаних.