Битва за борщ: Google врахував позицію українців та вніс зміни в опис страви

Галинка Антонюк 24, Квітень 2021, 08:48 74
Битва за борщ: Google врахував позицію українців та вніс зміни в опис страви

Битва за борщ на просторах інтернету не вщухає. Мимоволі в неї опинилась втягнута і корпорація Google, яка дала некоректне визначення борщу, як традиційній російській страві.

Так, Google Arts & Culture, в рамках проекту “Роскуси Росію” зарахував борщ до “традиційних російських страв”. Навіть більше, його назвали “основною стравою в меню кафе від Хабаровська до Бреста”.

 

Під шквалом обурення українців Google був змушений переглянути свої визначення і навіть змінити назву проекту на менш категоричну: “10 страв, які вплинули на російську кухню”.

Крім того, у цій інформації також дещо послабили “прив’язку” борщу до Росії.

“Історія борщу сягає в глибину століть, але у 20 столітті цей ситний суп став основною стравою кафе кількох країн, включаючи й Росію”, – толерантно написали в проекті.

Без змін залишили опис цієї страви, написавши, що борщ – це “збірна назва різних супів із кислим присмаком”.

Не залишився осторонь “війни за борщ” і український міністр культури Олександр Ткаченко. Він навіть присвятив борщу цілу публікацію у своєму Telegram-каналі. Мовляв, росіяни зазіхнули на найсвятіше. Вже навіть наш борщ приписали собі.

“Міністерство культури та інформаційної політики протистоїть всім фейкам про “досягнення” росіян, коли вони намагаються в нас їх вкрасти. Саме тому, “культура приготування українського борщу” подана нами на розгляд, як нематеріальна спадщина ЮНЕСКО”, – нагадав Ткаченко.

Нагадаємо, раніше Google назвав український борщ російською стравою