У Google розповіли, як українці купували в онлайні під час пандемії

ДУМКА 10, Жовтень 2021, 05:15 220
У Google розповіли, як українці купували в онлайні під час пандемії

Український офіс Google представив дослідження того, як змінювалися купівельні звички і рішення українців в період COVID-19. Дослідження називається Smart Shopper 2021 і один з трендів, які воно підкреслює: під час пандемії покупки в Інтернеті виросли.

Дослідження показало, що онлайн-покупки в Інтернеті зростають: 73% учасників відзначили, що з часу карантинних обмежень стали частіше купувати в Інтернеті. І вони збираються так само поводитися і після закінчення пандемії.

Частка онлайн-покупок зросла у всіх категоріях, але особливо у покоління Z (18-24) — до 43%, і в групі від 45 до 54 років — теж до 43%.

У Google розповіли, як українці купували в онлайні під час пандемії

Купуючи електроніку, користувачі частіше хочуть купити щось нове, а в категорії «будинок і сад» — нове замість старого. У той же час, в категорії «Мода» зростає обсяг спонтанних покупок. За всіма вертикалями частка онлайн-покупок зросла з 31% в 2019 році до 36% в 2021 (результати з питання ” де ви зробили останню покупку?»).

За даними дослідження, Інтернет досі залишається популярним способом пошуку інформації про товар перед покупкою. Це працює для всіх категорій. 79% учасників опитування шукають дані в онлайні перш ніж зробити покупку (стосується останньої покупки). А якщо мова йде про споживчу електроніку, то такі дані шукають 94% опитаних.

Пошукові системи-найбільш релевантні як інструмент для пошуку даних про товар, також все частіше з такою метою використовуються соціальні мережі.

За даними звіту, основні причини для здійснення покупок – онлайн зручність і ціна.

У Google розповіли, як українці купували в онлайні під час пандемії

Також, за даними дослідження, за час пандемії зросла частка мобільних покупок. Найчастіше мобільні пристрої використовують, щоб купувати споживчу електроніку (40%) і товари категорії «Мода» (46%).

Дослідження проводилося на замовлення Google в червні 2021 року, шляхом онлайн-опитування, з вибіркою в 1576 чоловік.