Державним службовцям заборонили непристойно одягатися і лаятися в соціальних мережах

Володимир Маркопольский 5, Червень 2021, 21:04 174

У п’ятницю, 4 червня, набули чинності оновлені Загальні правила етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, затверджені наказом НАГС від 28.04.2021 № 72-21, повідомляє Юридична практика.

Державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування повинні:

  • Проявляти стриманість у разі критики або образ з боку громадян;
    помічати про неприйнятність такої поведінки і необхідності дотримання норм ввічливого спілкування.
  • На роботі та в поза робочий час держслужбовцям заборонено поширювати інформацію, яка може зашкодити репутації державних органів та органів місцевого самоврядування. Зокрема, не слід розміщувати негативні коментарі на сайтах і в соціальних мережах.

Держслужбовцям заборонено:

  • використовувати нецензурну лексику, говорити з підвищеною інтонацією;
  • принизливо коментувати зовнішній вигляд, одяг, вік, стать, сімейний стан або віросповідання особи;
  • поширювати чутки, обговорювати особисте або сімейне життя колег, членів їх сімей, близьких осіб;
  • враховувати приватні, сімейні, громадські або інші відносини або інтереси, приймаючи рішення при виконанні своїх посадових обов’язків;
  • дискримінувати за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, а також за мовними або іншими ознаками;
  • допускати дії сексуального характеру, виражені словесно (погрози, залякування, непристойні зауваження) або фізично (дотики, поплескування), що принижують або ображають осіб, які перебувають у відносинах трудового, службового, матеріального чи іншого підпорядкування.

Крім того, держслужбовці повинні дотримуватися офіційно-ділового стилю в одязі. Одяг повинен відповідати загальноприйнятим вимогам пристойності. Окремо зазначено, що державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування повинні поважати народні звичаї та національні традиції.