Експерт пояснив, навіщо політикам потрібні наукові ступені

Експерт пояснив, навіщо політикам потрібні наукові ступені

Галинка Антонюк 1, Травень 2021, 15:37 166

Депутат від ОПЗЖ Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію з державного управління. Це викликало значний суспільний резонанс та навіть обурення деяких українців. Тому освітній експерт пояснив, які є наукові ступені та навіщо вони потрібні чиновникам та політикам.

Експерт освітніх програм “Українського інституту майбутнього” Микола Скиба розповів, що процедура отримання наукового звання в Україні – це така собі рента доступу до фетишизованого статусу, до якого тягнуться люди.

Які є наукові звання в Україні

За словами Скиби, в Україні почали приводити систему освітніх кваліфікацій у відповідність до європейської, яка є триступеневою:

  • бакалавр,
  • магістр,
  • PhD (доктори наук).

Освітній експерт переконує, що PhD має бути верхньою ланкою освітньої кваліфікації. PhD – це доктор філософії, тобто не технічних наук чи державного управління – це людина, яка може оперувати певними концептами.

Коли ми отримуємо ступінь магістра, наприклад, у журналістиці – це означає, що ми розуміємо, як проводити дослідження у цих сферах, навіть маємо попередні результати. А ступінь PhD або доктора філософії означає, що ми можемо пропонувати свої ідеї,
– наголосив Микола Скиба.

На його думку, це вже навіть не про науку. Адже наука – це коли відбуваються відкриття, публікації тощо. Наука — це вищий кваліфікаційний статус.

Натомість в Україні кожен випускник під тиском суспільної думки прагне отримати диплом про вищу освіту.

“Бо відсутність вищої освіти, начебто, свідчить про лузерство. Дуже часто саме на такому рівні так це і зчитує суспільство. У нас бракує питомої дискусії на цю тему”. – додав експерт.

Микола Скиба наголосив, що науковий ступінь відкриває доступ до багатьох професій. Наприклад, якщо ви захочете в університеті відкрити нову кафедру, то отримаєте багато вимог, серед яких буде і кількість кандидатів та докторів наук, без яких кафедру просто не акредитують.

Для чого політикам наукові ступені

На думку освітнього експерта, для політиків справа не в грошах. Для них – це спосіб довести щось собі та іншим.

Дуже часто за них пишуть інші, адже не секрет, що є “тіньові” автори – це ціла індустрія сьогодні. До того ж, після отримання ступеня депутат зможе отримати надбавку 15% до ставки,
– заявив Микола Скиба.

Окрім того, для політиків це бажаний ступінь, тому що це додаткові надбавки або наукова пенсія. Але, експерт вважає, що це треба залишати лише в науковій сфері – на рівні університету.

Нагадамо, раніше ми писали, що Кива став кандидатом наук.

Також повідомлялось, навіщо Киві звання кандидата наук.

Все по темі:
Останні новини

  1. Зачем питекантропу ученая степерь? А, лучший кусок мамонтятины дадут при разделе туши.

  2. Это вызов всему научному обществу Украины. Удивляет тишина после такого вопиющего вытирания ног Кивы об это звание. Где протесты и требования аннулировать этот абсурд?!

  3. Автор этой заметки совершенно не в теме. Собрать столько глупостей в одном месте и в одно время — это выдающийся результат…

  4. Илья Кива защитил кандидатскую диссертацию по государственному управлению. Теперь он наверняка уже знает как управлять нашим государством, как его добить, разграбить “до ручки”? А как на счет нарушения многих статей Конституции- об этом кандидаты наук знают, или игнорируют??? За все прошлые годы так доуправлялись, что скоро государства не будет. Еще осталась земля, и все – “гаплык”!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги