Екстремальна спека і потопи: в ООН заявили, що скоро світ зіткнеться з глобальними змінами клімату

Seo 10, Серпень 2021, 08:45 1591
Екстремальна спека і потопи: в ООН заявили, що скоро світ зіткнеться з глобальними змінами клімату

Міжурядова група експертів ООН зі зміни клімату вперше підготувала наукову оцінку кліматичної ситуації з 2014 року. За їхніми даними, глобальне потепління розвивається швидше, ніж передбачалося.

Про це повідомляє France 24.

Експерти кажуть, що потепління в усьому світі стрімко прискорюється.

Середня температура поверхні Землі через викиди парникових газів підвищиться на 1,5 ° C або 1,6 ° C вже до 2030 року. Відзначається, що це на 10 років раніше, ніж прогнозувалося три роки тому.

Якщо ж людство змінить своє ставлення до навколишнього середовища, то в нас є шанси, що глобальні температури після перевищення показника в 1,5 ° C впадуть до 1,4 ° C до 2100 року.

Крім того, поглиначі викинутого людством вуглекислого газу – ліси, океани і грунту – демонструють ознаки насичення, тому цілком ймовірно, що відсоток антропогенного вуглецю, що поглинається ними, буде знижуватися.

За словами експертів, через діяльність людини планета нагрівається і підвищує ризик виникнення екстремальних погодних явищ, таких як теплові хвилі, урагани, лісові пожежі.

Також вчені повідомляють, що зараз спостерігається уповільнення системи течій, які переносять тепло з тропіків до північної півкулі. Якщо це не припиниться, то європейські зими стануть більш суворими, сезони мусонів можуть порушитися, а рівень води в Північній Атлантиці – істотно піднятися.

Також експерти кажуть, що Світовий океан піднявся приблизно на 20 см з 1900 року. За їхніми словами темпи зростання потроїлися за останнє десятиліття. До 2300-го року рівень води в Світовому океані може піднятися до двох метрів.

Такі ж невтішні дані були і сотні тисяч-мільйони років тому.

Наприклад, 125 тис. років тому, коли атмосфера була такою ж теплою, як сьогодні, рівень океану, ймовірно, був на 5-10 метрів вище.

Експерти звертають увагу, що людям потрібно відмовитися від викидів метану – другого за значимістю парникового газу.

Він затримується в атмосфері не так довго, як вуглекислий, але набагато ефективніше утримує тепло. Зараз рівень метану в атмосфері найвищий принаймні за 800 тис.років.