Фотографії Лесі Українки та Тараса Шевченка “оживили” завдяки штучному інтелекту

Володимир Маркопольский 2, Березень 2021, 07:45 205

Генеалогічна компанія MyHeritage запустила функцію “Глибока ностальгія”, яка дозволяє перетворювати кадри з померлими предками на короткі відео. На них людина з фотографії посміхається, підморгує і киває.

Завдяки додатку та штучному інтелекту користувачі Мережі “оживили” фото видатних української поетеси Лесі Українки та письменника, мислителя, художника Тараса Шевченка, а також гетьмана Івана Мазепу, пише “Обозреватель”.

“Коли ми бачимо, як обличчя наших предків оживають, то можемо уявити, якими вони могли бути насправді. Це забезпечує новий спосіб зв’язку з нашою сімейною історією”,-заявив Гілад Яфет, засновник цієї ізраїльської фірми з комп’ютерного розпізнавання образів D-ID.

Як пише Thomson Reuters Foundation News, користувачі компанії оцінили функцію і в Twitter поділилися анімованими зображеннями своїх померлих родичів, а також рухливими зображеннями історичних діячів. У зарубіжному сегменті це стали один з найбільших фізиків XX століття Альберт Ейнштейн, британський письменник Чарльз Діккенс і королева Стародавнього Єгипту Нефертіті.

Зі свого боку український Графічний дизайнер Богдан Гдаль у Facebook показав рухомі зображення молодого та у віці Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Мазепи.