У Росії заявили, що поет Тарас Шевченко був “російським”

ДУМКА 30, Березень 2021, 06:37 171
У Росії заявили, що поет Тарас Шевченко був “російським”

На початку березня у зв’язку з річницею дня народження великого поета, “Кобзаря” Тараса Шевченка.

В Україні проводиться ряд заходів, присвячених його пам’яті. В Росії цього року вирішили не відставати та теж провели конкурс до дня пам’яті поета.

Однак, “Росспівробітництво” на сторінці в Facebook назвало Тараса Шевченка “російсько-українським поетом”. Тобто Росії виявилось мало загарбати Крим та Донбас, тепер вони зазіхнули на пам’ять “Кобзаря”.

“Росспівробітництво” повідомило про підбиття підсумків конкурсу сучасних поетів, присвячених пам’яті російсько-українського поета Тараса Шевченка. До слова, його проводили спільно з Російським центром культури, що й досі працює в Києві попри складні стосунки між Україною та Росією, її анексією Криму та розв’язанням конфлікту на Донбасі.

Такі слова обурили українців. Також вже відома реакція Міністерства закордонних справ України щодо такого ствердження.

В МЗС назвали такі слова “маніпулятивними” та “зухвалими” посяганнями країни-агресора Росії на культурну спадщину Тараса Шевченка.

В повідомленні підкреслюється, що Тарас Шевченко був борцем за національне та духовне відродження України та виступав за визволення своєї Батьківщини з-під гніту Росії. Тому МЗС України заперечує будь-які наративи з боку Росії про Тараса Шевченка.

Російський центр науки та культури в Києві є єдиною на території України державною установою Росії, що виконує функції представництва.

Ще у 1998 році між Кабінетом міністрів та Росією був заснований Російський центр науки та культури. Своєю чергою в Москві функціонує Національний культурний центр України.

Також в РНБО був направлений запит щодо даної ситуації видавництвом Апостроф. У відповіді вказано, що буде розглянуте питання щодо припинення роботи Російського центру науки й культури в Києві у разі надходження відповідного запиту від президента України Володимира Зеленського або ж іншого високопоставленого чиновника.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що знаменитий український поет і художник Тарас Шевченко став світовим рекордсменом за кількістю встановлених в його частину пам’ятників.

Також ми повідомляли, що завдяки додатку та штучному інтелекту користувачі Мережі “оживили” фото видатних української поетеси Лесі Українки та письменника, мислителя, художника Тараса Шевченка.