Ганьбить свою церкву: у Варфоломія прокоментували висловлювання Кіпрського митрополита проти ПЦУ

ДУМКА 19, Вересень 2021, 01:22 4080
Ганьбить свою церкву: у Варфоломія прокоментували висловлювання Кіпрського митрополита проти ПЦУ

Архімандрит Вселенського Патріархату Романос Анастасіадіс прокоментував безпрецедентні і провокаційні заяви Ієрархи Кіпрської Церкви Митрополита Киккского Никифора на конференції в Москві, де він говорив, що Московський патріархат правильно зробив, що розірвав євхаристійне єднання з іншими Церквами, які визнали Православну Церкву України.

За словами Романоса, ієрарх не знає богослов’я і ганьбить свою кіпрську Церкву та її Предстоятеля, адже кіпрська Церква соборно визнала ПЦУ.

Як опублікували проросійські джерела в Україні, Митрополит Никифор Кіккський у своєму онлайн виступі на конференції, організованій в ці дні Російською Церквою в Москві, серед інших кричущих заяв, нібито сказати наступне про українське церковне питання: «рішення Московської Патріархії перервати спілкування відразу з трьома Церквами – або, принаймні, з тими з єпископів, хто погодився на співслужіння з кліриками розкольницьких громад, — було правильним і виправданим …».

“Звичайно, Московський Патріархат розірвав спілкування з чотирма, а не з трьома Церквами … Я не знаю, чому він виключає кіпрську церкву. Невже він думає, що він і меншість незгодних ієрархів – це кіпрська Церква?”,- пише архімандрит Романос.

“Оскільки Згадка Предстоятеля Кіпрської Церкви була перервана (збоку РПЦ, — ред.), І оскільки ієрархія Кіпрської Церкви соборно ратифікувала рішення Його Блаженства архієпископа Кіпру про визнання Автокефальної Церкви України. Переривається спілкування не тільки «з тими єпископами, які погодилися співпрацювати з духовенством розкольницьких громад», а й з усією кіпрською церквою», — пояснив служитель Вселенського Патріархату.

Читайте « “Богослов’я невігласів” від РПЦвУ або чому вони не бояться хвалитися співслужінням з ієрархами Кіпрської Церкви, яка визнала ПЦУ.

“Де Його Святість вивчала богослов’я? – риторично запитує архімандрит. – Що це за богослов’я і як він, таким чином, ганьбить свою Церкву і свого Предстоятеля, стверджуючи, що дуже добре, що Москва його не згадує (Предстоятеля Кіпрської Церкви, — ред.)? Іншими словами, чи вважає він свого предстоятеля і більшість членів свого Синоду “розкольниками», “антиканонічними”? Очевидно, тому що так, адже тільки тоді це виправдовує розрив євхаристійного єднання Москвою”.

“Цікаво, чи вважає він себе як і раніше прелатом канонічної Автокефальної Церкви Кіпру, або цими словами і позицією він фактично проповідує створення розкольницької парафії? Ми очікуємо або спростування публікацій Митрополита Кіккської, або прийняття рішучих заходів з боку Священного Синоду Кіпрської Церкви, не може залишатися глухим перед обличчям настільки безчесних заяв проти нього з боку нібито ієрарха …”, – підсумував архімандрит Романос.

Нагадаємо, в листопаді 2020 року Предстоятель Православної Церкви Кіпру назвав «парасинагогою» дії чотирьох членів Синоду Кіпрської архієпископії, які виступили проти визнання автокефалії Православної Церкви України (ПЦУ) і вступу з нею в канонічному спілкуванні. Також Архієпископ Хризостом сказав, що Митрополит Лімасольський Афанасій, Кіккський Никифор, Тамаський Ісая, а також єпископ Аматський Миколай заслуговує позбавлення сану.

Також Предстоятель Кіпрської ПЦ заявив, що РПЦ не сприяє єдності православ’я.