Гаєв заявив, що Bayraktar вже давно проводять чергування і готові атакувати

ДУМКА 29, Жовтень 2021, 06:21 1082
Гаєв заявив, що Bayraktar вже давно проводять чергування і готові атакувати

Сергій Наєв заявив, що ударні безпілотники Bayraktar TB2, які є на озброєнні Збройних сил, понад пів року виходять на бойове чергування. За словами генерал-лейтенанта, їхні екіпажі готові завдавати удари вдень і вночі.

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ нагадав, що Україна 26 жовтня вперше застосувала ці БПЛА на Донбасі. Про це він повідомив в інтерв’ю BBC News Україна.

“Вони перебувають на бойовому чергуванні ще з весни цього року, коли було посилення батальйонно-тактичних груп Росії (біля кордонів України та в Криму). Проводили розвідку та тренування”, – розповів Сергій Наєв.

За його словами, українські Bayraktar “показали свою ефективність для розвідки та давали практичні дані про супротивника. Вони патрулюють не лише Донбас, а й південь та північ України”.

“Літали у квітні, а також, коли були (російсько-білоруські) навчання “Запад-2021″. Там, де зростає рівень воєнної загрози, ЗСУ застосовують весь свій спектр озброєнь, зокрема й Bayraktar”,
– пояснив генерал-лейтенант.

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ також додав, що в українській армії є підготовлений персонал, який готовий до бойового застосування безпілотників у будь-який час.

“Коли Україна закупила ці комплекси, то відбулася й відповідна підготовка персоналу для них. Зараз усі екіпажі готові до розвідки вдень і вночі та бойового застосування”, – підсував він.