Китайська вакцина Sinovac показала ефективність на рівні 50,38%

ДУМКА 22, Січень 2021, 11:53 93
Китайська вакцина Sinovac показала ефективність на рівні 50,38%

Інактивована вакцина CoronaVac, розроблена китайською біофармацевтичною компанією Sinovac Biotech, під час клінічних випробувань продемонструвала хорошу ефективність.

Про це заявив голова правління і головний виконавчий директор Sinovac Biotech Інь Вейдун, пише “Сіньхуа”.

3-я фаза клінічних випробувань вакцини Sinovac проходила в основному в Бразилії, Індонезії та Туреччині.

“Дані клінічних випробувань, отримані в цих трьох країнах, дозволили нам зміцнити впевненість в її безпеці та ефективності”, – зазначив Інь Вейдун.

За його словами, результати клінічних випробувань в Туреччині показали, що ефективність вакцини становить 91,25%, а в Індонезії – 65,3%. Згідно з результатами клінічних досліджень в Бразилії, вакцина на 100% ефективна проти важкої форми COVID-19, і на 78% при легких випадках, що вимагають медичного лікування. Її загальний показник ефективності склав 50,38%.

“Різні результати в різних країнах-це абсолютно нормально, адже клінічні випробування залежать від безлічі факторів”,-заявив він, додавши, що всі учасники клінічних випробувань фази-3 в Бразилії були медичними працівниками, які працюють в умовах високого ризику і піддаються багаторазовим атакам з боку вірусу.

“Очікується, що простим людям вакцина забезпечить кращий захист”, – підкреслив Інь Вейдун.

Також повідомляється, що вакцина може бути ефективною проти” британського ” штаму.

“У співпраці з відповідним інститутом при Академії медичних наук Китаю ми виявили, що сироватка добровольців, які отримали вакцину Sinovac, може нейтралізувати штам коронавірусу, виявлений у Великобританії. Ми також вивчаємо ефективність захисту, яку забезпечує вакцина проти штаму, виявленого в ПАР, і своєчасно поділимося результатами”, – резюмував Інь Вейдун.

Станом на ранок 22 січня у світі з початку пандемії підтвердили в цілому 98 092 928 випадків зараження коронавірусом.

Міністерство охорони здоров’я України 30 грудня уклало контракт про постачання в Україну в максимально короткі терміни вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech обсягом 1,9 млн доз.