Контрактна армія: українців мотивують йти на службу різними “бонусами”

Христина Качоровська 7, Травень 2021, 11:21 67
Контрактна армія: українців мотивують йти на службу різними “бонусами”

У парламенті вже з’явився відповідний проект закону від Кабінету міністрів, який повинен викликати бажання піти на контрактну військову службу.

Так, згідно з планом уряду, “контрактникам “пропонують:

  • п’ятиденний рабочий тиждень і два вихідних (для всіх військовослужбовців, крім строкової служби)
  • військовослужбовці (жінки і чоловіки), які виховують дитину без матері, будуть звільнені від службових обов’язків по догляду за хворою дитиною до 14 років, але не більше, ніж на два тижні або на весь час перебування дитини на лікуванні в стаціонарі
  • дітям військовослужбовців / дітям резервістів, під час проходження ними військових обов’язків / дітям військовослужбовців, які померли або зникли без вести при виконанні службових обов’язків надаються місця в дитячому садку без черги за місцем проживання
  • в разі призову на навчальні або спеціальні збори, всі військовослужбовці і резервісти отримають продовольче забезпечення

У новому законопроекті Кабміну також прописано, що військовослужбовцям за контрактом потрібно зупинити своє членство в політсилі / громадській організації / профспілці на час несення служби.

Також, в період військової служби буде заборонено публічно висловлювати свою перевагу тій чи іншій політичній силі / громадської організації і використовувати своє службове становище для політичних цілей.

Відзначимо, що на сьогоднішній день контрактникам щомісяця виплачують від 10 до 12 тисяч гривень зарплати. Ті, хто несе службу в зоні ООС отримують додаткові виплати.

Також сьогоднішні норми закону передбачають безкоштовне житло у військовому гуртожитку або грошову компенсацію за оренду житла.

Нагадаємо, раніше ми писали, як за роки війни змінилась українська армія.

Також повідомлялось, що українці запустили флешмоб на підтримку ВСУ.