Кремінь заявив, що 7 телеканалів продовжують порушувати закон про мову

ДУМКА 16, Серпень 2021, 22:20 291
Кремінь заявив, що 7 телеканалів продовжують порушувати закон про мову

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що за місяць дії нових норм мовного закону їх порушили сім телеканалів.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

“З метою з’ясування реального стану виконання мовного закону телерадіоорганізаціями в частині обов’язковості демонстрування фільмів українською мовою, Секретаріатом Уповноваженого із захисту державної мови 12 серпня 2021 року був проведений повторний моніторинг ефірного мовлення дев’яти телерадіоорганізацій в частині демонстрування фільмів (у тому числі, телевізійних серіалів та їх окремих серій)”, – повідомив Кремінь.

Так, він зазначив, що серед них – шість телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, у діяльності яких за результатами попереднього моніторингу (16-17 липня) було виявлено порушення вимог частини шостої статті 23 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, а саме: “Інтер”, “Україна”, “К1”, “ICTV”, “МЕГА”, “НТН”; а також трьох телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, щодо яких на адресу Уповноваженого надійшли численні скарги громадян щодо показу фільмів та серіалів недержавною мовою: “1+1”, “2+2” та “СТБ”.

За результатами моніторингу були виявлені порушення закону про державну мову вже сімома телеканалами: “Інтер” – 5 порушень, “Україна” – 2 порушення, “Мега” – 2 порушення, “СТБ” – 2 порушення, “1+1” – 1 порушення, “2+2” – 1 порушення, “ICTV” – 1 порушення.

“Телерадіоорганізації мали два роки на те, щоб підготуватися до цієї норми. Проте деякі з них вирішили, що можуть ігнорувати закон, мотивуючи це частковою втратою аудиторії. Зокрема, група “1+1 медіа” заявила, що транслюватиме фільми та серіали мовою оригіналу (тобто російською), а на українську переходитиме поступово, оскільки український дубляж нібито не до вподоби глядачам. Переконаний, що і Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, як основний регулятор, і Рада національної безпеки і оборони України мають належним чином відреагувати на такі системні та демонстративні порушення, оскільки мова — це частина інформаційної політики і національної безпеки”, – наголосив уповноважений.