Кучма заявив, що Конституцію можна змінювати, але тільки в інтересах українського народу

ДУМКА 27, Червень 2021, 05:02 1155
Кучма заявив, що Конституцію можна змінювати, але тільки в інтересах українського народу

Другий президент України Леонід Кучма з нагоди 25-річчя з дня прийняття Конституції України написав статтю для “Голосу України” про Основний Закон держави.

Про це він заявив під час свого інтерв’ю.

“Так сталося, що Конституція стала справою всього мого тривалого, десятирічного президентства. Лише через кілька тижнів після свого першого обрання я ініціював процес, який завершився прийняттям “президентсько-парламентської” Конституції 1996 року. А за кілька тижнів до кінця своєї другої каденції я домігся прийняття “парламентсько-президентської” політреформи, яку часто називають Конституцією 2004 року.

Мабуть, ніщо інше не може так показово продемонструвати, який довгий шлях пройшла Україна за те десятиліття, через які глибокі зміни пройшла, який стрімкий зліт зробила. Час підтвердив, що я боровся за історично правильний вибір: сьогодні Україна живе за нормами, прийнятими саме 8 грудня 2004-го”, – написав другий президент.

Кучма підкреслює, що Конституцію України можна змінювати, але тільки якщо цього вимагають тенденції часу.

“Конституція щодня захищає суспільство і кожного громадянина. Але бувають моменти, коли суспільство і громадяни повинні захистити Конституцію. Чи означає Це, що Конституція повинна бути недоторканною? Звичайно, як і будь-який складний організм, Конституція повинна розвиватися, вдосконалюватися. Конституцію можна і потрібно міняти за вимогами часу. Але відбуватися це може тільки в життєвих інтересах українського народу, а не в результаті примх або зловживань когось “нагорі”,-зазначив він.