Майже 3 мільйони жителів Криму і Донбасу змусили отримати паспорти РФ, — Резніков

Ірина Дубровська 20, Лютий 2021, 20:27 137
Майже 3 мільйони жителів Криму і Донбасу змусили отримати паспорти РФ, — Резніков

Тотальна паспортизація в окупованому Росією Криму торкнулася близько 2,5 мільйонів громадян України. Ще близько 400 тисяч мешканців тимчасово окупованих районів Донбасу отримали російські паспорти.

Про це повідомило Постійне представництво України при ООН із посиланням на заступника глави делегації України для участі в Тристоронній контактній групі Олексія Резнікова, передає Думка.

“Близько 400 тисяч осіб пройшли примусову російську паспортизацію в окупованих районах Донбасу. У Криму примусова паспортизація є тотальною, вона зачепила близько 2,5 млн громадян України”, – зазначив Резніков.

Міністр також нагадав, що через російську агресію загинуло вже майже 14 тисяч українців, а понад 400 тисяч стали учасниками бойових дій.

“Близько 3,5 млн жителів Донецької та Луганської областей були змушені залишити свої будинки через війну та окупацію частини Донбасу”, – додав він.

Нагадаємо, нардеп  Ірина Геращенко заявила, що законопроєкт про подвійне громадянство фактично легалізує російські паспорти на окупованих територіях Донбасу, дасть можливість по суті визнати кремлівські маріонеткові окупаційні адміністрації та легалізує їхню участь в українських місцевих виборах.