На тернопільський фестиваль “Файне місто” запросили російську групу, яка виступала в окупованому Криму

ДУМКА 20, Липень 2021, 11:06 83
На тернопільський фестиваль “Файне місто” запросили російську групу, яка виступала в окупованому Криму

Міська рада Тернополя звернулася до Служби безпеки України з проханням перевірити законність перебування на території країни чотирьох груп з Росії, які беруть участь у фестивалі “Файне місто”.

Прес-служба Тернопільської міськради заявила, що днями ” націоналістична організація міста звернула увагу громадськості на факт приїзду на музичний фестиваль “Файне місто”. “кількох російських груп”.

У зв’язку з цією ситуацією міська рада офіційно повідомила, що не є організатором даного заходу. Крім того, сам фестиваль проходить на території, що належить державному підприємству, і розташований в 7 км від обласного центру.

“Реагуючи на позицію націоналістичної організації, міська рада направила лист-звернення до організаторів фестивалю про неможливість участі груп з Росії та направила відповідний лист до Служби безпеки України та Національної поліції України в Тернопільській області, в якому просить провести належну перевірку запрошених груп на предмет легітимності їх в’їзду та перебування в Україні”, – сказано в повідомленні.

“Місто Тернопіль завжди стояло на захисті українських інтересів, української мови та української культури і буде продовжувати захищати проукраїнські цінності. І музичний фестиваль “Файне місто”, який за роки проведення став символом Тернополя і цього року має підтвердити прихильність національним принципам”, – зазначили у міськраді.

Міський голова Сергій Надал також звернувся до організаторів фестивалю зі словами про неможливість участі груп з Росії.

Раніше в місцевій організації ” Правого сектора “звернули увагу на те, що на фестивалі” Файне місто ” виступлять чотири групи з країни-окупанта. Там зазначили, що одна з груп проводила концерт в окупованому Криму.

За даними організаторів фестивалю, цього року на фестивалі “Файне місто”. заплановані виступи гуртів з Росії Louna, Anacondaz, “порнофільми” та Wildways, які нещодавно виступали на фестивалі Atlas Weekend у Києві.

Цікаво, що “порнофільми” вже виступали в Тернополі в 2017 і 2018 роках, а Wildways – в 2019-му.

Згадана в заяві “Правого сектора” група, яка виступала в Криму-це Anacondaz. Після її виступу на окупованому півострові в 2017 році СБУ на три роки заборонила учасникам в’їжджати в Україну. Оскільки минулого року термін цієї заборони завершився, організатори фестивалю запросили гурт виступати до Тернополя.

Фестиваль “Файне місто” відбудеться на території тернопільського іподрому 28 липня-1 серпня.