Нардепа Ківу можуть позбавити звання кандидата наук

Володимир Маркопольский 17, Травень 2021, 22:22 104

Кандидатська дисертація нардепа ОПЗЖ Іллі Киви може бути відправлена на глибинну перевірку та на повторний захист.

Про це заявив радник глави МВС Володимир Мартиненко.

З огляду на великий суспільний резонанс, я припускаю, що експертна рада відправить роботу Киви на повторну експертизу, тобто на повторний захист, – зазначив радник міністра.

Згідно з порядком присвоєння наукових ступенів, якщо під час написання експертного висновку виникають сумніви, то роботу направляють на повторну експертизу. Повторний захист відбувається у спецраді якогось іншого вишу.

Читайте також: зібрав шкарпетки і зубну щітку: Ківа заявив про готовність сісти у в’язницю

Чи зможе Ілля Кива довести, що то його робота, що він в цьому розбирається, що там є наукові статті – це буде вже з’ясовано в результаті цієї глибинної перевірки. Але в мене є сумніви, що внаслідок всіх цих процесів Ілля Кива отримає наукове звання “кандидат наук”, – додав Мартиненко.

Говорячи про дисертацію Киви, він зауважив, що напрацювання, викладені в ній, можуть “не зовсім відповідати дійсності”. Зокрема, йдеться про впровадження результатів наукових досліджень на підприємствах, в законотворчій і викладацькій діяльності.

Мартиненко пояснив, що дисертація потрапляє до спецради після проведення усіх експертиз, а отже, спецраду не слід звинувачувати у спотворенні фактів.

Часто ми намагаємося звинуватити членів цієї спецради в тому, що вони щось спотворили, але насправді їм приходить якийсь пакет документів. Вони не перевіряють, наскільки ці документи є правдивими, – пояснив він.