Нацрада оновила правила мовлення в траурні і пам’ятні дні

Христина Качоровська 6, Травень 2021, 12:10 53
Нацрада оновила правила мовлення в траурні і пам’ятні дні

З 5 травня в Україні почали діяти нові правила мовлення для телебачення і радіо під час жалобних днів та днів пам’яті.

Згідно з новими правилами, в дні трауру або в пам’ятні дні, на радіо і телебаченні повинна пройти хвилина мовчання (о 12:00 або в будь-який інший час, затверждений нормативно-правовим актом).

Крім цього, в жалібні дні з 6 ранку до півночі на телеканалах потрібно ставити зображення запаленою свічкою або стилізоване зображення, приурочене конкретній події (це правило не обов’язкове для телеканалів, в ліцензії яких є слова “дитячий” або “музичний”).

Також теле- радіоорганізації кожні дві години повинні нагадувати, з якого приводу оголошено траурний/жалібний день. Для цього можна використовувати усне повідомлення, бігучу стрічку, повноекранну заставку, плашку, текстове повідомлення і т.п.

У траурний/пам’ятний день телеканалам заборонено показувати комедії і еротичні фільми, гумористичні передачі (крім трансляції пісенного конкурсу “Євробачення”, передач, які супроводжуються аудіовізуальною інформацією еротичного характеру, музичних кліпів, реклами з аудіовізуальною інформацією гумористичного/еротичного характерів).

У день жалоби/пам’яті на радіо заборонено трансляцію музичних передач з творами мажорного звучання, вікторини та розіграші призів, рекламу з аудіальною інформацією гумористичного/еротичного характеру.

У випусках новин в проміжках між 7:00 і 10:00, а також між 18:00 і 21:00 потрібно нагадувати про скорботний день.

У день жалоби/пам’яті на телеканалах і радіо власникам, службовим і посадовим особам, творчим працівникам заборонено піддавати сумніву необхідність траурного дня.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Нарада оштрафувала телеканал “НАШ”.

Також в Нацраді заявили, что неможливо покарати телеканал за розпалювання ворожнечі.