Новий радник Венедіктової виявився людиною контрабандиста Костюка

ДУМКА 10, Травень 2020, 09:05 181
Новий радник Венедіктової виявився людиною контрабандиста Костюка

Призначений радником генпрокурора Ірини Венедіктової Олександр Ватутін може бути безпосередньо причетний до конвертаційних схем, пов’язаних з ухиленням від сплати ПДВ і контрабандою товарів.

Ватутін раніше очолював відповідний напрям в Генеральній прокуратурі. Одним з ключових бенефіціарів схем був і залишається відомий львівський підприємець Василь Костюк. За інформацією ЗМІ, він вже готовий пропонувати Ватутіну свої кандидатури для призначення в Львівську обласну прокуратуру.

Журналісти відзначають, що деякий час тому Ватутін був прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами Державної фіскальної служби України. Тобто фактично був “смотрящим за податковою”.

При цьому є факти, згідно з якими Ватутін на цій посаді неодноразово за матеріальну винагороду незаконно закривав кримінальні провадження щодо “відомих королів контрабанди” і повертав їм раніше вилучені предмети контрабанди.

Нібито саме через те, що ці корупційні “успіхи” Олександра Ватутіна неодноразово розглядалися кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів, він, не пройшовши атестацію, звільнився з органів на початку січня 2020.

Серед контрабандних зв’язків, зокрема, такі відомі у вузьких колах підприємці-контрабандисти як Вадим Альперін і Віктор Шерман.

За даними журналістів, одним з головних проектів Ватутіна на посаді була підтримка діяльності відомого контрабандиста і автора конвертаційних схем Василя Костюка.

Нещодавно ЗМІ оприлюднили перелік топ-чиновників прокуратури, яких вже пролобіював Ватутін в Офісі Генпрокурора і на кого “люди на місцях” зможуть “покластися” при “вирішенні” своїх “делікатних питань”. Серед таких кадрів – наступник Ватутіна на довгій (за назвою) посаді “податкового смотрящего” Анатолій Коваленко.

Крім того, в прокуратуру зусиллями Ватутіна повертаються прикомандирований з Харкова виконуючий обов’язки начальника департаменту з нагляду за Нацполіціею Олександр Шевченко, а також начальник управління з нагляду за органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Арсеній Сьоміч, який раніше через корупційний скандал теж був знятий з посади. Очікується, що найближчим часом кадровий “перст” Ватутіна буде спрямований і на рідну для Костюка Львівську область. Благо, Василь Васильович уже приготував для Олександра Михайловича пару надійних людей в заступники обласної прокуратури.