Новий закон зобов’яже українців доглядати за батьками, навіть якщо вони того не хочуть

ДУМКА 18, Квітень 2021, 03:00 129
Новий закон зобов’яже українців доглядати за батьками, навіть якщо вони того не хочуть

Сімейний кодекс України говорить, що повнолітні діти зобов’язані утримувати непрацездатних батьків.

Мінсоцполітики має намір захистити права літніх, визначивши суми, які повинні будуть витрачати дорослі діти на батька і матір, якщо тим доведеться скористатися послугами соцслужб. За що ж доведеться платити молодим членам сімейства?

Законопроект» Про захист майнових прав окремих категорій осіб та відшкодування витрат на догляд за такими особами ” оприлюднено для громадського обговорення, а вже потім буде відправлено до парламенту, повідомляють Економічні новини з посиланням на сьогодні.

Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту, незважаючи на те, що закон зобов’язує дітей допомагати своїм старим батькам, на практиці ця вимога часто ігнорується. В результаті літні люди, які частково або повністю втрачають дієздатність і вимагають догляду, виявляються в інтернатах або лікувальних установах, де утримуються за державний рахунок.

Законопроект вводить норму, за якою діти зобов’язані будуть компенсувати витрати, які несе державний бюджет на утримання літніх людей. У разі, якщо вони відправляють батьків в інтернат для престарілих або в інший соціальний заклад (психлікарню і т.д.), вони повинні будуть оплачувати їх утримання там.

Також потрібно буде оплачувати інші види соціальних послуг, які надаються за бюджетний рахунок (Наприклад, якщо соцпрацівник приносить продукти, прибирає і т.д.). Якщо ж спадкоємці не будуть цього робити, установа або місцева влада зможуть звернутися до суду і зажадати відшкодування витрат за три роки.