За рік Україна значно піднялася в рейтингу щастя

Володимир Маркопольский 20, Березень 2021, 16:24 112

Україна у світовому рейтингу щастя посіла 69-ту сходинку серед 149 країн, включених до звіту. Це є одним з найнижчих показників серед європейських країн. Найщасливішою країною світу вже четвертий рік поспіль визнали Фінляндію.

Про це пише Worldhappiness.

Україна цього року в рейтингу щастя посіла 69 місце. У порівнянні з минулим роком наша країна піднялася в рейтингу, тому що в минулому році займала аж 86 місце.

Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua у Telegram

Німеччина, яка раніше була нижче десятого місця, тепер посіла сьому сходинку. Канада ж спустилася з топ-10 на 15 місце. Естонія знаходиться на 28 місці, а Росія на 60-му, приблизно в середині списку.

Найменш щасливою країною з 149 визнана Зімбабве. Трохи вище неї знаходяться Танзанія, Йорданія, Індія і Камбоджа.

Цього року щасливішими за українців виявилися такі країни як: Бангладеш, Лаос, Гана, Еквадор і Таджикистан.

В рамках опитування було також погоджено рейтинг міст за рівнем щастя його жителів. Більше половини першої десятки займають міста країн Північної Європи, очолює список Гельсінкі (Фінляндія).

Щорічно рейтинг щастя, складається шляхом опитування. Респондентів просять оцінити свій рівень щастя за шкалою від нуля до десяти. У кожній країні опитують вибірку з приблизно тисячі осіб. Людей також запитували, скільки разів за попередній день вони сміялися, раділи або були задоволені. За це нараховувалися додаткові бали. Якщо ж респонденти були схвильовані, засмучені або озлоблені за попередню добу, то бали знімалися.

Рейтинг щастя складається вже дев’ятий раз. Цього року автори врахували вплив пандемії і описали в звіті, як випробовувані людьми почуття змінилися за останній рік. Негативні почуття були в основному викликані спадом економіки, переживаннями про стан здоров’я за себе і близьких і втрату роботи. Позитивні почуття були пов’язані з волонтерською роботою, фізичною культурою та доглядом за домашніми улюбленцями.