Олена Зеленська хоче провести саміт дружин та чоловіків глав держав

ДУМКА 25, Липень 2021, 15:16 550
Олена Зеленська хоче провести саміт дружин та чоловіків глав держав

Перші леді та джентльмени обговорять у Києві низку важливих питань для країн в умовах пандемії.

З ініціативи дружини президента Володимира Зеленського в Києві відбудеться саміт перших леді і джентльменів. Захід має пройти напередодні Дня Незалежності України – 23 серпня. Про це повідомляє прес-служба офісу президента.

“З нетерпінням чекаю зустрічі. Вірю, що саміт покладе початок красивій традиції і новій платформі для обговорення актуальних викликів, які стоять перед нашими країнами», – зазначила Олена Зеленська.

Під час зустрічі чоловіки і дружини світових лідерів разом з українськими та міжнародними експертами обговорять питання світової боротьби з пандемією коронавірусу. Будуть підняті теми доступу до медичних послуг та впровадження програм ментального здоров’я, майбутнього системи освіти, забезпечення рівних можливостей та подолання дискримінації.

Хто конкретно братиме участь у саміті, не повідомляється, але неважко припустити, що це буде подружжя лідерів, які зберуться на саміт «Кримська платформа», який теж пройде 23 серпня. Як відомо, це будуть представники США, Канади, Великобританії, Франції, Нідерландів, Туреччини, Естонії, Польщі, Молдови та Словаччини.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, міжнародне співробітництво перших леді і джентльменів раніше ніколи не було системним і такий захід буде проходити в історії вперше.

“Дружини лідерів і чоловіки лідерів держав відіграють важливу роль у своїх країнах. У той же час міжнародне співробітництво перших леді і джентльменів ніколи не було системним. Україна взяла на себе ініціативу і вперше в історії створює такий спільний міжнародний майданчик”, – сказав глава української дипломатії.