Практично неефективні: вчені розкритикували китайські вакцини від коронавірусу

consaidin 14, Квітень 2021, 12:01 275
Практично неефективні: вчені розкритикували китайські вакцини від коронавірусу

Експерти привели в приклад Чилі, де після масової вакцинації китайським препаратом, число заражених COVID-19 лише збільшилося.

Як пишуть у виданні Daily Mail, на сьогоднішній день китайські вакцини від коронавірусу замовили 53 країни. У більшості, це бідні країни Південної Америки, Азії та Африки, які не можуть купити інші вакцини.

Китайські препарати також не потребують особливого зберіганні, що також робить їх привабливішими для небагатих держав.

При цьому, основну свою функцію – захистити людину від вірусу COVID-19 препарат виконує не дуже добре. Як приклад учені привели ситуацію в Чилі, де вже стартувала масова вакцинація препаратами з Китаю.

Ними вже щеплено 40% населення … Але число заражених коронавірусогм в Чилі лише зростає:

“Приклад Чилі повинен показати іншим країнам, що за допомогою китайських вакцин не вийде зупинити пандемію, навіть при великій кількості щеплених”.

Дослідження чилійського університету показало, що перша доза вакцини ефективна проти коронавірусу всього на 3%. Після другого уколу її ефективність підвищується до 56,5%, що також дуже мало в порівнянні з Pfizer, Moderna і AstraZeneca:

“Тобто, після вакцинації китайським препаратом високі ризики захворіти все ж залишаються. Але, в будь-якому випадку, захист навіть в 50% краще, ніж взагалі без захисту”.

Відзначимо, що в Україні з 13 квітня стартувала вакцинація китайським препаратом.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Росія продала Словаччини підроблений “Супутник V”.

Також повідомлялося,що Україна домовилась про покупки 10 млн доз вакцини Pfizer.