Президент підписав указ про введення національної системи стійкості

ДУМКА 28, Вересень 2021, 00:24 64
Президент підписав указ про введення національної системи стійкості

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про введення національної системи стійкості.

Про це йдеться в указі Глави держави № 479 Про введення в дію рішення РНБО від 20 серпня, передають Українські Новини.

Кабінету Міністрів доручено затвердити у тримісячний строк план заходів щодо реалізації Концепції забезпечення національної системи стійкості; сформувати механізм забезпечення стійкості національної системи і створити відповідний урядовий координаційний орган; вирішити в установленому порядку питання про створення державної установи “Центр передового досвіду в сфері забезпечення національної стійкості” для інформаційно-аналітичного забезпечення функціонування національної системи стійкості.

Підкреслено, що глава держави затвердив концепцію забезпечення національної системи стійкості.

Метою концепції є визначення основних принципів, напрямків, механізмів і термінів впровадження і функціонування національної системи стійкості, спрямованої на забезпечення здатності держави і суспільства своєчасно ідентифікувати загрози, виявляти уразливості і оцінювати ризики національної безпеки.

Зазначається, що концепцію передбачається реалізувати протягом 2021-2025 років. За термінами реалізації завдання поділяються на короткострокові (першочергові) (до 2 років) і середньострокові (3-5 років).

Основними короткостроковими (першочерговими) завданнями є:

  • розробка та прийняття законодавчих, інших нормативно-правових актів з питань забезпечення національної стійкості;
  • аналіз наявних можливостей щодо ресурсного, кадрового та фінансового забезпечення функціонування національної системи стійкості, визначення відповідних потреб та шляхів їх забезпечення;
  • визначення органів, відповідальних за координацію діяльності суб’єктів забезпечення національної стійкості на регіональному та місцевому рівнях;
  • налагодження ефективної координації та взаємодії суб’єктів забезпечення національної стійкості.

Основними середньостроковими завданнями є:

  • нормативно-правове та ресурсне забезпечення впровадження на національному рівні практики управління ризиками та оцінки стану відповідних можливостей як елементів стратегічного планування у сфері національної безпеки;
  • удосконалення процедур кризового менеджменту, зокрема впровадження універсальних алгоритмів узгоджених дій з
  • реагування на загрози, надзвичайні та кризові ситуації на різних етапах їх розвитку;
  • впровадження механізмів забезпечення та критеріїв оцінки стійкості базових елементів;
  • впровадження спеціальних навчальних програм та курсів підвищення кваліфікації для державних службовців та особового складу Збройних сил, інших утворених відповідно до Законів України військових формувань та правоохоронних органів з питань забезпечення національної стійкості.