Протягом чотирьох років викиди парникових газів досягнуть піку, – ООН

ДУМКА 19, Серпень 2021, 08:33 68
Протягом чотирьох років викиди парникових газів досягнуть піку, – ООН

Глобальні викиди парникових газів можуть досягти піку в найближчі чотири роки. Вугільні та газові електростанції слід закрити.

У наступному десятилітті щоб уникнути кліматичних змін будуть потрібні зміни в способі життя і поведінці. Про це йдеться в доповіді Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, пише The Guardian.

На думку дослідників, потрібно скоротити наполовину викиди вуглекислого газу за наступні 10 років. Тоді вдасться утримати глобальне потепління в межах 1,5 градусів за Цельсієм і домогтися нульового рівня викидів в 2050 році.

Відзначається, що багаті люди незалежно від країни проживання більше відповідальні за глобальне потепління, ніж бідні.

У звіті вказується, що на 10% осіб, найбільш відповідальних за викиди в світі і при цьому найбільш багатих, припадає 36-45% загального обсягу викидів вуглекислого газу: це в 10 разів більше, ніж у 10% найбільш бідної частини населення Землі, яке має відношення тільки до 3-5% викидів.

У доповіді підкреслюється необхідність зміни способу життя, особливо в багатих країнах і серед багатих у всьому світі.

Так, на думку дослідників, внести значний внесок в необхідне скорочення викидів можна шляхом утримання від перегріву або переохолодження будинків, піших прогулянок і їзди на велосипеді, скорочення авіаперельотів і менше використання енергоспоживаючих приладів.

“Перехід до дієт з більш високою часткою рослинного білка в регіонах з надмірним споживанням калорій і продуктів тваринного походження може призвести до значного скорочення викидів, а також принести користь для здоров’я… рослинні дієти можуть скоротити викиди до 50%», — йдеться в звіті.

Раніше повідомлялося, що в атмосфері Землі рекордно збільшилася концентрація парникових газів. Рівень парникових газів почав зростати з 2003 року.

Додамо, Німеччина виділить ще 500 млн євро на боротьбу зі змінами клімату. Гроші будуть спрямовані на розвиток технологій у сфері відновлюваних джерел енергії в бідних країнах світу.