Родина із Дніпра зібрала колекцію техніки минулого століття. ФОТО

Ірина Дубровська 16, Лютий 2021, 07:53 257
Родина із Дніпра зібрала колекцію техніки минулого століття. ФОТО

Родига з Дніпра зібрала колекцію із близько 80 одиниць техніки минулого століття. До неї потрапили ретроавтомобілі, мотоцикли, та велосипеди, більшість з яких на ходу. Власник Олексій Прокоф’єв розповів, що колекції близько 50 років. А почав її збирати ще його батько Валерій Прокоф’єв, в минулому викладач Автотранспортного коледжу.

Тепер родинну справу продовжив син Олексія — Ярослав Прокоф’єв, розповідає Думка.

“Спочатку батько відновлював. До речі, Aero — це повністю зроблена руками мого батька, і до сьогодні фарба, якою він красив. Автомобіль BMW вже ми перефарбовували, переробляли, бо він притерпів багато змін, і стояв в неналежних умовах, дощі його заливали, тому це реставрація яку робили у нас в майстерні”, — говорить Ярослав Прокоф’єв.

Олексій розповідає, його батько багато де працював, але, переважно, його пам’ятають, як викладача Автотранспортного коледжу, бо саме він брав участь у реконструкції вантажівки ЗіС, яка зараз стоїть на постаменті перед коледжем. “Спочатку батько робив все своїми руками, навіть зараз коли, він вже літня людина, все одно він збирає два саморобні мотоцикли. Сам варить, сам крутить. Я лише колекціонер, я не роблю своїми руками, в мене є майстерні де займаються цим люди. В ті часи це було складно, у радянському просторі, за велику кількість техніки міліція ганяла ОБРСС довідки просила, тому багато техніки навіть у балку скидали іноді. Багато вкрали. Багато зникло, так не можна сказати з чого почалася колекція, але більша частина колекції від батька”, — говорить Олексій Прокоф’єв — власник колекції.

Родина із Дніпра зібрала близько 80 одиниць техніки минулого століття

Олексій каже, автівки його завжди цікавили, але першу ретро автівку придбав близько десяти років тому, це Dampf Kraft Wagen із дерев’яним кузовом.

“В одній і той самій моделі може бути сто модифікацій. І та гайка не підходить, і той гвинтик до цього двигуна не підходить. І це все складно, але цікаво”, — говорить Олексій Прокоф’єв — власник колекції.

Шансів не захопитися сімейною справою в нього не було, розповідає Ярослав. Зараз в родинній колекції в нього лише одна машина, яку йому подарував батько після того, як Ярослав у тринадцять років відремонтував її самотужки.

“Мені прийшлось доводити, що я хочу займатися машиною, я поставив її на хід самостійно, це було таємно від батьків. За це я отримав дуже сильних “люлєй”, тому що дитина, яка під капотом, яка сама ставить автівку на колеса, сам її підіймає, це великий ризик, бо машина може впасти та травмувати. Але те, що вона в мене завелася, та змогла їхати, довела батькам, що я серйозно захопився”, — говорить Ярослав Прокоф’єв — син Олексія, колекціонер.

Ярослав розповідає що ця ВМW Dixi (Діксі), це перша BMW, яка була у модельному ряді цієї марки. Машина зараз на ходу та може розвивати швидкість до шістдесяти кілометрів на годину, має сервокермо, яке можна вважити прообразом круїз-контролю. За словами Ярослава у радянські часи, його дідусь виміняв це авто на новий автомобіль Москвич, мотоцикл Урал та десять ящиків самогону. Торік у всеукраїнській виставці ретроавтівок машина зайняла перше місце, але Ярослав каже, що він проти, щоб такі виставки проходили часто.

“Машини повинні дивувати, люди мають рідко бачити. Якщо їх бачити постійно як москвичі або жигулі, то для людей це буде буденністю, чого не зовсім би хотілося щодо цих автівок”, — говорить Ярослав Прокоф’єв — син Олексія, колекціонер.

Зараз частина колекції функціонує, як музей, для осіб з інвалідністю та дітей до трьох років вхід безкоштовний.

Родина із Дніпра зібрала близько 80 одиниць техніки минулого століття